Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Vali Varol Engelli Bireyler İçin Açılan Kursları Ziyaret Etti

Vali Varol, engelli bireylerin tamamladıktan sonra istihdam edileceği Aşçılık ve Elektrik-Elektronik üzerine açılan kursları ziyaret etti.

Vali Varol Engelli Bireyler İçin Açılan Kursları Ziyaret Etti
Vali Varol Engelli Bireyler İçin Açılan Kursları Ziyaret Etti Umut Özsoy
Bu içerik 332 kez okundu.
Advert

 Vali Dr. Osman Varol; İŞKUR, Türkiye Beyazay Derneği, Amasya Sevgican Anadolu Engelliler Derneği ortaklığı ve Amasya Üniversitesi iş birliğinde engelli bireylerimize yönelik açılan ‘pastacı yardımcısı’ kursu ile ‘elektrik pano montaj işçisi’ kursunu ziyaret etti. Vali Varol’a Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Arslan, Amasya İŞKUR Müdürü Osman Yılmaz,İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdür Vekili Müjdat Civri, üniversite yöneticileri ve STK temsilcileri eşlik etti. 

 Vali Varol ziyaret esnasında yaptığı konuşmada: “Engellilerimize yönelik faaliyetleri açısından örnek olan bir çalışmayı yerinde görmek ve sizlerle birlikte olmak için hocalarımızın davetini kırmayarak, icabet ederek bugün burada sizlerle birlikteyiz. Engelli vatandaşlarımız, kardeşlerimiz için bugün hem elektrik teknisyenliği hem de aşçılık alanında iki tane başarılı bir şekilde devam eden; birçok kurumun iş birliği yaptığı bir taraftan mekan sağlamak anlamında üniversitemizin, devletimizin İŞKUR’u, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar teşkilatı, diğer taraftan STK’lerimiz vasıtasıyla birçok kurumun her zaman istediğimiz iş birliğiyle gerçekleşen ve istihdam garantisi de mevcut olan iki tane kursumuzun faaliyetlerini yerinde incelemek için sizlerle birlikteyiz. 

 Amasya’mızda engelli kardeşlerimiz, arkadaşlarımız için gerçekten çok önemli çalışmalar var. Tüm kurumların iş birliğiyle önemli imkanlar oluşturulmaya çalışılıyor. Bu projelerin de bunun güzel bir örneği olduğunu düşünüyorum. Tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum. Katılımcı STK’lere, destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Böyle projelerin devamını diliyorum. Bizlerin de sizlere tüm imkanlarımızla, her zaman yardımcı olacağımızı bilmenizi istiyorum. Bu nazik davetinizle bu güzel heyetle birlikte olmaktan dolayı çok memnun olduğumu tekrar belirtmek istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

 Kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz çeşitli kurumlarda istihdam edilecektir. Kurs yeri Amasya Üniversitesi’nin bünyesinde olup kursiyerlerin ve eğiticilerin kullandığı malzemelerin ücretleri İŞKUR tarafından finanse edilmektedir.

Vali Varol Engelli Bireyler İçin Açılan Kursları Ziyaret Etti
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X