Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Şeker Pancarı Bedelleri Ödemeleri Başladı

Amasya Şeker Fabrikası, üreticiden satın alınan 453 bin 700 ton pancar karşılığında çiftçilere yaptığı 83 milyon TL’lik avans ödemesinin ardından kalan 32 milyon TL’yi de çiftçilere dağıtmaya başladı.

Şeker Pancarı Bedelleri Ödemeleri Başladı
Şeker Pancarı Bedelleri Ödemeleri Başladı
Bu içerik 328 kez okundu.
Advert

 Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, "Fabrikamız 2018/2019 yılına ait pancar bedellerini söz verildiği gibi kesin hesap tarihinden önce ödeyerek çiftçileri in sofrasında aş, yarınları için umut olmaya devam ediyor" dedi.

 10 bölgede 4 bin 239 pancar üreticisiyle pancar sözleşmesi imzalanarak 86.800 dekar sahada pancar ekimi yapılması sonrası 453.700 ton pancar alındığını belirten Mustafa Saatcı, "Bölge in en önemli ekonomik değeri ve bir çiftçi kuruluşu olan Amasya Şeker Fabrikası 2019/2020 yılı için pancar ekim taahhütleri almaya başlamış olup devam etmektedir" diye konuştu.

 Amasya Şeker Fabrikası'nın gücünü sermayesi tabanında mevcut yılların tecrübesine, sağ duyusuna ve özverisine sahip çiftçilerinden aldığına değinen Saatcı, "Gönül vermiş tüm paydaşlarımızın bilmesini isteriz ki yarınlarımız bu günleri den daha güzel ve aydınlık olacaktır. Bizler için tek gaye yöre siyasileri, çiftçisi, işçisi ve yönetimiyle güçlü bir Amasya Şeker, güçlü bir Türkiye'dir. Bu amaca yönelik 2019/2020 şeker kotamız Fabrika yönetimi in üstün gayreti ile 83.370 tona çıkartılmıştır. Üreticileri e 16 polar şekere göre 300 TL/Ton fiyat ile 800 bin ton pancar üretimi hedeflenmektedir ”dedi.

 Çiftçilerin ürün bedellerini erken aldıklarında yaşamış oldukları sevinçleri ve yönetimi e göstermiş oldukları güven leri mutlu ediyor diyen Başkan Saatcı; “Çiftçileri in alın teri kurumadan pancar bedellerinin ödenmesi çok güzel bir duygu. Çiftçileri e lere vermiş olduğu güvenden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yapılan ödemelerin çiftçileri e, fabrikamıza ve yöre e hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Şeker Pancarı Bedelleri Ödemeleri Başladı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort