Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Programı Düzenlendi

Vali Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol koordinesiyle Belediye Kültür Merkezinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri gerçekleştirildi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Programı Düzenlendi
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Programı Düzenlendi Umut Özsoy
Bu içerik 311 kez okundu.
Advert

 Programa Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ile eşi Prof. Dr. Keziban Orbay, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız ile eşi Gülçin Yıldız, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve eşleri ile ilimizde ikamet eden birçok kadınlarımız da katıldılar.
 
 YHKB Müdürü Yasemin Çoban programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Kadınların ülkemizin ve milletimizin tarihinde ne kadar önemli bir yere sahip olduğuna ve olmaya da devam ettiğine değindi.
 
 Azimle ve gayretle çalışarak kendi işlerinde ve sosyal sorumluluk projelerinde takdire değer başarılara imza atan ilimizin kadın girişimcilerinin hayat hikâyeleri, üstesinden geldikleri zorluklar ve başarıları paylaşıldı.
 
 Amasya Belediyesi Konservatuvarı şefi Mustafa Civa yönetiminde çalışan Kadınlar Korosu, 8 Mart’a özel türküler seslendirdi ve muhteşem bir sanat şöleni sundu. Müzik ziyafetinin ardından koroya ve girişimci kadınlarımıza plaket ve çiçek takdimi yapıldı. Funda Varol Hanımefendi, Prof. Dr. Keziban Orbay ve Gülçin Yıldız gayretleri ve azimleriyle örnek teşkil eden girişimci kadınlarımıza çiçek ve plaket takdim ettiler. Valimiz koro şefine ve koro üyelerine çiçek takdim etti.
 
 Program sonunda Vali Varol 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve asil Türk kadınının önemine değinen bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Etkinlikten sonra Amasya Belediyesi’nin açtığı bebek konseptli sergisinin açılışını il erkânının eşleri ve kadınlarımız yaptılar.

 

 

 

 

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Programı Düzenlendi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X