Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Vali Varol Öğrencileri Ödüllendirdi

Vali Dr Osman Varol, Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek çeşitli yarışmalarda Bölge 1.’si ve Türkiye 1.’si olan öğrencileri ödüllendirdi.

Vali Varol Öğrencileri Ödüllendirdi
Vali Varol Öğrencileri Ödüllendirdi Umut Özsoy
Bu içerik 205 kez okundu.
Advert

 Vali Dr. Osman Varol, Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek "Gelecekteki Dünya" konulu karikatür yarışmasında Türkiye 1.’si olan Eren Can Zengin, “Çiftlikte Bir Gün" konulu resim yarışmasında Türkiye 1.’si olan Azra Akçay ve TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Proje Yarışması’nda Bölge 1.’si olan Oğukan Akbaş ve Hakan Barış Pazar’ı ödüllendirdi. Valimize İl Milli Eğitim Müdür Vekili Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu eşlik etti. Valimiz Dr. Osman Varol öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 Boyabat Kaymakamlığı tarafından Türkiye genelindeki ortaokullar arasında “Gelecekteki Dünya” konulu ulusal karikatür yarışması düzenlenmiştir. Yarışmanın amacı; dünyamızın ve insanlığın savaş, açlık, sağlık, çevre vb. alanlardaki ortak sorunlarına duyarlı çocuklarımızı ortak bir dil olan “karikatür dilinde” buluşturarak bu sorunlara dikkat çekmek, çözüm aramak ve bu konuda duyarlılık oluşturarak bir gelecek tasarımı ortaya koymaktır.
 
 Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Eren Can Zengin, "Gelecekteki Dünya" konulu karikatür yarışmasında 905 eser arasından Türkiye birincisi seçilmiştir.
 
 Alltech Türkiye tarafından düzenlenen "Çiftlikte Bir Gün" konulu ulusal resim yarışmasında öğrencimiz Azra Akçay, 7267 katılımcı arasından Türkiye birincisi seçilmiştir. Öğrencimize ödülü İzmir Gaziemir Fuar alanında düzenlenen 14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda verilmiştir. Ayrıca, öğrencimizin eseri Alltech standında hazırlanacak özel bir bölümde fuar süresince sergilenecektir.
 
 TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından 25/02/2019 – 28/02/2019 tarihleri arasında yapılan TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda, Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Oğukan Akbaş ve Hakan Barış Pazar yazılım alanında bölge 1.’si olarak ilimizi Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazandılar.
 

Vali Varol Öğrencileri Ödüllendirdi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X