Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Okullarda Eğitimler Verdi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ‘gıda güvenilirliği’ ve ‘gıda israfını önleme’ konularında farkındalık oluşturmak için okullarda eğitimler verdi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Okullarda Eğitimler Verdi
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Okullarda Eğitimler Verdi Umut Özsoy
Bu içerik 158 kez okundu.
Advert

 Üretimden tüketime doğal kaynakların ve insan sağlığının korunması için gıda güvenilirliğini sağlamak amacıyla Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Okullarda Gıda Güvenilirliği ve Gıda İsrafını Önleme” konulu eğitimler verilmeye devam edilmektedir. Bu kapsamda Mehmet Varinli İlkokulu’nda eğitim verildi.

 85 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen eğitim toplantısında, gıdanın bilinçli tüketilmesi, sağlıklı beslenme, kişisel temizlik, el yıkama şekli, tüketilen ürünlerin etiket bilgileri ve Alo 174 Gıda Hattı ile ilgili bilgilerin yanında öğrencilere evde ve okulda düzenli öğünlerle beslenme alışkanlığı kazandırılması ve besin çeşitliliğine önem verilmesi, "fast food" türü denilen bol yağlı, tuzlu, katkı maddeli, karbonhidratlı besinlerden çocukların uzak durmaları gerektiği, gazlı içeceklerden kaçınılması gibi konuların üzerinde duruldu.

 Gıda israfının önemi, israfın Türkiye ve dünyadaki boyutu, israftan kaçınmak için neler yapılabileceği konularında da bilgi verildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Okullarda Eğitimler Verdi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X