Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Başkan Mehmet Sarı Mazbatasını Aldı

31 Mart Mahalli İdareler Seçimde 29 bin 847 oy ve %47.28 oy oranı ile Amasya Belediye Başkanı seçilen Mehmet Sarı mazbatasını aldı.

Başkan Mehmet Sarı Mazbatasını Aldı
Başkan Mehmet Sarı Mazbatasını Aldı Umut Özsoy
Bu içerik 307 kez okundu.
Advert

Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nda mazbatasını alan Sarı, kendisini yalnız bırakmayan ve destek veren herkese teşekkür etti. 

 Adliye Sarayı çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulunan Sarı, Amasyalıların yoğun sevgiyle kendisini Belediye Başkanlığı’na getirdiğini ifade etti. 

 Kendilerine oy veren, vermeyen herkesi kucaklayacaklarını ifade eden Mehmet Sarı, şunları dile getirdi: 

 "Oy veren, vermeyen diye bir şeyimiz yok. Biz Amasya'da yaşayan tüm hemşehrilerimizin Belediye Başkanıyız. Hepsine teşekkür ediyoruz. Demokrasinin gereği olarak siyasi partiler yarışacaktır. Halkımızın iradesine, siyasi görüşlerine saygı duymak lazım. Amasya'da yüzde 48'e yakın bir oyla halkımız iradesini, tercihini bizden yana kullanmıştır. Ben herkese, şehrimizde yaşayan tüm hemşehrilerimize şükranlarımı arz ediyorum." 

"Asla ötekileştirmeyeceğiz" 

 Amasya Belediye Başkanlığı önündeki törende,  ardından Müftü Abdulkadir Keşvelioğlu tarafından dua okundu daha sonra kurban kesildi. 

 Burada da Amasyalılara hitap eden Başkan Sarı, seçimlerin sona erdiğini, bundan sonra hizmetlerin ortaya konulacağını vurguladı. 

 "Siyasi rozetimizi bir kenara bırakıp, Amasya'nın 100 binin üstündeki insanına eşit ve adil şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bütün insanlara kapımız açık olacak. Asla kin gütmeyeceğiz, asla ötekileştirmeyeceğiz, asla farklı muamele yapmayacağız. Bütün insanları Allah'ın yarattığı bir kul olarak göreceğiz. Onların sıkıntılarını ve problemlerini çözmek amacıyla bütün ekip arkadaşlarımız ile beraber gece gündüz demeden mücadele edeceğiz." 

 Belediye Başkanı Mehmet Sarı, törenin ardından eşi Fatma Sarı ve beraberindeki heyetle Belediye Başkanlığı makamına geçerek tebrikleri kabul etti.

Başkan Mehmet Sarı Mazbatasını Aldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X