Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Lise Öğrencileri Avrupa Stajını Tamamladı

İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Avrupa Stajını Tamamladı

Lise Öğrencileri Avrupa Stajını Tamamladı
Lise Öğrencileri Avrupa Stajını Tamamladı
Bu içerik 307 kez okundu.
Advert

 2018 Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından ka edilen İlduş Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu 2018-1-TR01-KA102-052525 numaralı  “Ülke ve Avrupa Sokak Yemek Kültürlerinin Karşılaştırılması Ve Ortak Lezzetlerin Keşfi” projesi kapsamında 17 Mart – 30 Mart  2019 tarihleri arasında okulumuz Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanından seçilen 10 öğrenci ve 1 öğretmen sokak yemek kültürleri ile ilgili Çekya’da, 10 öğrenci 1 öğretmen  Avusturya’da mesleki staj faaliyetlerini başarı ile tamamlamışlardır.

 Hareketlilik sürecinde iki farklı ülkede alanlarıyla ilgili mesleki çalışmaları yerinde gözlemleme ve uygulayabilme fırsatı maları; kültürel, mesleki ve kişisel gelişimlerini güçlendirerek, şehri deki işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikli bireyler haline gelmelerini sağlamıştır. Edindikleri bilgi ve becerileri Europass sertifikası alarak belgelendirmişlerdir.

 Proje in yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında katılımcılarımız kazandıkları mesleki deneyimlerini ve kültürel birikimlerini tüm paydaşlarına aktarmaya başlamışlardır. Avrupa’da okulumuzu, şehri i ve ülke i en iyi şekilde temsil eden öğretmen ve öğrencileri i gösterdikleri emek, gayret, başarı, birlik ve beraberlikten dolayı tebrik ediyoruz.

Lise Öğrencileri Avrupa Stajını Tamamladı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort