Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere ait projelerin değerlendirildiği “İl Koordinasyon Kurulu”nun 2. toplantısı gerçekleştirildi.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Advert

2019 yılının ikinci İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vi Dr. Osman Var’un başkanlığında 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Toplantı Sonunda yapıldı.

Toplantıya Vi in yanı sıra Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Vi Yardımcısı Ferhat Burakgazi, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, bölge müdürleri, kamu kurumlarının ve yatırımcı kuruluşların temsilcileri katıldı.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Vi Dr. Osman Var, şunları kaydetti: “İl Koordinasyon Kurulunun 2019 yılı 2’nci toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya gelmiş unuyoruz. Tüm katılımcılara hoş geldiniz der, çışmarınızda başarılar dilerim.

 Toplantımızın amacı, 2019 yılı yatırımlarının 1’inci döneminin değerlendirilmesinin yapılması, gelinen son durum hakkında kurul üyelerine bilgi verilmesi ve gerekli koordinasyonun sağlanmasıdır.

 Yatırımcı kuruluş temsilcileri yatırım ve iş programlarını narlarken, karşılaştıkları sorun ve darboğazları da dile getireceklerdir. Katılımcılar, numunu bitiren yatırımcı kuruluş temsilcisine soru yöneltebileceklerdir.

 İli de yatırım programında yer an 7 ana sektörlerdeki proje toplamı 238 adettir.

 Projelerin toplam tutarı 2.825.453.313,24 TL, 2019 yılı ödeneği 704.004.075,24 TL up bu ödenekten 144.206.431,57 TL harcanmıştır. Projelerde; %41 nakdi ve %57 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır.

 Bu projelerden; 21 adedi tamamlanmıştır. Devam eden proje 148 adet, ihe aşamasındaki proje 26 adet, başlanamayan proje ise 43 adettir.

 İli deki toplam 238 adet projenin; 32 adedi, 66.572.889,17 TL’lik kısmı Amasya Belediyesi, ilçe ve belde belediyelerine aittir.”

 Vi in değerlendirmelerinin ardından kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri yaptıkları yatırım çışmarına ilişkin numlarını gerçekleştirerek bilgiler aktardılar.

Toplantı, yapılan değerlendirmeler ve görüş ışverişinde unulmasıyla sona erdi.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X