Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

'2. Zeka oyunları Olimpiyatları' Sona Erdi

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜGVA Suluova İlçe Temsilciliği işbirliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen " II. Zekâ Oyunları Olimpiyatları Yarışmaları sona erdi.

 '2. Zeka oyunları Olimpiyatları' Sona Erdi
 '2. Zeka oyunları Olimpiyatları' Sona Erdi
Bu içerik 263 kez okundu.
Advert

 Final müsabakalarına katılarak öğrencilerin heyecanlarına ortak olan İlçe Kaymakamı Erdoğan KANYILMAZ, bu yarışmanın sadece bir oyun değil aynı zamanda eğitimin bir parçası olduğuna vurgu yaparak, bu tür aktivitelerin öğrencileri in sosyalleşmesine katkı sağladığı gibi problem çözme yeteneklerini de geliştirdiğinin altını çizdi.

Okulların sadece öğrencilerin çeşitli bilgiler öğrendiği mekânlar olarak değil, aynı zamanda onları kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da hayata hazırlayabilen yerler olması gerektiğine değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, ancak bu şekilde eğitimde niteliğin artarak ülke in her alanda ihtiyaç duyacağı insanların yetişebileceğini ifade ederek; önümüzdeki süreçte zekâ oyunları yarışmalarının tüm ilçelerdeki öğrencileri in katılımıyla il geneline yaygınlaşmasının yararlı olacağını ifade etti.

Okullar arasında bu yıl 2.’si yapılan Zekâ Oyunları Yarışmaları kapsamında İlkokullar arası “ Hedef 5 ve Q Bitz “ turnuvalarında 160, Ortaokullar arası  “ Mangala ve Surakarta “ turnuvalarında 160, Liseler arası “ Koridor ve Pentago “ turnuvalarında ise 100 öğrenci olmak üzere toplam 420 öğrencinin yarıştığını hatırlatan Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU, Zekâ Oyunları Yarışmalarının artık ilçe de geleneksel hale gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; 4 gün boyunca ev sahipliği ve desteklerinden dolayı Suluova Belediyesine, turnuvalara katkılarından dolayı TÜGVA Suluova ilçe temsilciliğine ve tertip komitesine teşekkürlerini iletti.

Suluova Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen final müsabakalarına Suluova ilçe kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, belediye başkanı Fatih Üçok, il milli eğitim müdürümüz      Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, ilçe jandarma komutanı Halit Haşimioğlu, ilçe emniyet müdür vekili Ramazan Aktaş, ilçe milli eğitim müdürü Ahmet Davu, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

2. Zeka Oyunları Olimpiyatları Sona Erdi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort