Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri
Advert

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşku ile Kutladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 99. yıl dönümünün kutlandığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Amasya’da coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşku ile Kutladı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşku ile Kutladı
Advert

  Yavuz Selim Meydanı’nda düzenlenen ve hkıın yoğun katılım gösterdiği programa Vi Dr. Osman Var ve eşi Funda Var’un yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgener Nihat Ergün, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, il protokü, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

 Program Gazi Mustafa Kem Atatürk ve aziz şehitlerin anısına gerçekleştirilen saygı duruşu ve ardından İstikl Marşı’mızın okunması ile başladı. Ardından Vi Dr. Osman Var, Garnizon Komutanı Tuğgener Nihat Ergün, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı çocukların ve hkımızın bayramını kutladılar. Daha sonra günün anlam ve önemine ilişkin öğrenciler tarafından şiirler seslendirildi. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu’nun TBMM’nin açılış süreci ve 23 Nisan’ın Ulus Egemenlik ve Çocuk Bayramı arak kutlanmasına ilişkin bir konuşma yapmasının ardından anasınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından hk oyunları ve çeşitli gösteriler sahnelendi. Hkımızın ve protokün büyük beğenisini kazanan gösterilerin ardından kutlamar sona erdi.

 

 

 

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşku İle Kutladı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X