Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Göynücek Kaymakamlığı ve OKA arasında iş birliği protokolü imzalandı

Göynücek sınırlarında içinde bulunan Damlaçimen-Karayakup köyleri mevkiinde Amasya ili Tarım ve Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında uygulanması planlanan “1. Etap Damlaçimen Köyü Entegrasyon Üretim Tesisi” projesinin fizibilite raporu sözleşmesi, proje sahibi olarak Göynücek Kaymakamlığı ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı arasında Amasya Yatırım Destek Ofisi’nde imzalandı.

Göynücek Kaymakamlığı ve OKA arasında iş birliği protokolü imzalandı
Göynücek Kaymakamlığı ve OKA arasında iş birliği protokolü imzalandı Ali Rıza Ağış
Bu içerik 347 kez okundu.
Advert

Göynücek sınırlarında içinde bulunan Damlaçimen-Karayakup köyleri mevkiinde Amasya ili Tarım ve Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında uygulanması planlanan “1. Etap Damlaçimen Köyü Entegrasyon Üretim Tesisi” projesinin fizibilite raporu sözleşmesi, proje sahibi olarak Göynücek Kaymakamlığı ile Orta Karaescort izmir Kalkınma Ajansı arasında Amasya Yatırım Destek Ofisi’nde imzalandı.

1. Etap Damlaçimen Köyü Entegrasyon Üretim Tesisi Projesi: Projenin Süresi: 25 yıl. Projenin Kapasitesi: 3.500 dekar Misket Elması, 1.750 dekar ara üretim, 600 dekar çiçek bamyası. Projenin Amaçları: Yatırım, İstihdam, Üretim, Markalaşma, Güvenilir Gıda, İç Pazar & İhracat, Sosyo-Ekonomik Gelişim. Projenin Diğer Faaliyetleri: Arıcılık, İpek Böcekçiliği, Dokuma Atölyesi, Küçükbaş Hayvancılık, Kanatlı Hayvancılık. Amasya İçin Önerilen Entegre Projeler: Amasya Misket Elması, Amasya Çiçek Bamyası, Özbek Üzümü Tesisi (Kuruyemiş), Ulukale Dutu (Çerezlik), Trabzon Hurması (Kurutmalık), İpek Böcekçiliği. Beklenen Sonuçlar ve Sürdürülebilirlik: İstihdam artar, tersine göç başlar; Gelir ve nitelikli işgücü artar; Eğitim seviyesi yükselir; Kadın istihdamı artar; tarıma dayalı sanayi ve yan sektörleri gelişir; İşlenmiş ürün ihracatı başlar; Sosyolojik ve psikolojik sorunlar azalır; Refah seviyesi artar; Enerji, su, gübre-ilaç ve işgücü tasarrufu sağlanır; Verim ve kalite artar, lojistik merkezi oluşur; Birim alandan daha yüksek verim; Doğal afetlere karşı riskleri en aza indirilmiş tesisler; Nitelikli işgücü; Sağlıklı nesiller için doğal çözümler üretmek; Çalışanlar için; hem bir okul, hem de üstü açık fabrika.

Göynücek Kaymakamlığı OKa
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X