Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Suluova’da Unutulan Oyunlar Turnuvası Düzenlendi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kurtuluş Savaşının 100. Yılı nedeniyle ilk, orta ve lise öğrencileri arası “100. Yıl Unutulan Oyunlar Turnuvası“ yapıldı.

Suluova’da Unutulan Oyunlar Turnuvası Düzenlendi.
Suluova’da Unutulan Oyunlar Turnuvası Düzenlendi. Ali Rıza Ağış
Bu içerik 339 kez okundu.
Advert

Mahmut Demir Spor Salonunda gerçekleştirilen turnuva büyük bir coşku ve çekişmeye sahne oldu.

4 Gün süren ve 40 Okulundan toplam 432 öğrencinin katıldığı“100. Yıl Unutulan Oyunlar” turnuvasında İlkokullar arası “mendil kapmaca“, Ortaokullar arası “yakan top” ve Liseler arası ise “halat çekme“ yarışmaları gerçekleştirildi.

Turnuva hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, öğrencilere unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları tanıtıp, onların bu oyunları oynamalarını sağlamak amacıyla 100. Yıl Unutulan Oyunlar Turnuvası’nın düzenlendiğini söyledi.

Bu yıl 3.’sünü organize ettikleri Unutulan Oyunlar Turnuvalarının ilçede geleneksel hale geldiğini ifade eden Ahmet Davu, “Yarınlarımızın teminatı öğrencilerimizi daha sosyal, sağlıklı, bilinçli ve iletişimi güçlü bireyler olarak yetiştirmek için bu tür etkinlikler önemidir. Milli mücadelenin 100. yılında kültürel değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması adına yapılan yarışmalara katılan öğrencilerimize ve okullarımıza teşekkür ederim.”

İlçe Milli Eğitim Müdürlümüz tarafından geçmişten geleceğe aktarılması ve yaşatılması adına 3 yıldır başarıyla organize edilen, oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen turnuva ile öğrenciler eğitim-öğretim faaliyetleri yanı sıra 4 gün boyunca hem stres atarak neşeli ve eğlenceli vakitler geçirdi hem de yetenek ve özgüvenlerini geliştirme fırsatı buldu.

Daha düne kadar birçoğumuzun çocukluğumuzda severek ve heyecan duyarak saatlerce kendimizi kaptırdığımız, “mendil kapmaca“, “yakan top” “halat çekme“ gibi onlarca unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunları turnuvasının sonunda ise okul idareci ve öğretmenleri arasında yapılan “halat çekme” yarışması ise ayrı bir heyecan ve kaynaşmaya sahne oldu.

100. Yıl Unutulan Oyunlar Turnuvası’na katılarak başarı gösteren okul ve öğrencilere ise protokol üyeleri tarafından kupa ve hediyeleri verilerek tebrik edildi.

“100. Yıl Unutulan Oyunlar Turnuvası“Yarışmaları sonucu;

İlkokullar arası Mendil Kapmaca Yarışmaları sonucunda;
1.’liği Murat Deniz İlkokulu, 
2.’liği Şeker İlkokulu, 
3.’lüğü ise Şehit Osman Şeker İlkokulu elde etti.

Ortaokullar arası Yakan Top Yarışmaları sonucunda;
1.’liği 15 Temmuz Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu, 
2.’liği Halit Osman Otçu Ortaokulu,
3.’lüğü ise Çeltek Madeni Ortaokulu elde etti.

Liseler arası Halat Çekme Yarışmaları sonucunda;
1.’liği Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 
2.’liği Şehit Osman Karakuş Anadolu İmam Hatip Lisesi,
3.’lüğü ise Şehit Erkan Ayas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi elde etti.

Önümüzdeki yıllarda kapsamı genişletilerek halkında katılımının sağlanması amacıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenmesi planlanan Turnuvaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, İlçe Emniyet Müdür Vekili Ramazan Aktaş, İlçe Jandarma Komutan Vekili J. Kd. Bşçvş. Murat Erdoğan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdulkadir Saraç, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Suluova’da Unutulan Oyunlar Turnuvası Düzenlendi.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X