Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Suluova’daki çöp evden 1 kamyon atık çıktı

Suluova Cumhuriyet Mahallesi Kırım Sokak’ta bir apartman dairesinde çöp ev olduğu tespit edildi.

Suluova’daki çöp evden 1 kamyon atık çıktı
Suluova’daki çöp evden 1 kamyon atık çıktı Ali Rıza Ağış
Bu içerik 218 kez okundu.
Advert

Çevreye yaydığı kötü kokular sebebiyle mahalle sakinlerinin şikayet ve ihbarı üzerine çöp eve giden İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri ile Belediye Zabıta Ekipleri ve Belediye Temizlik Ekipleri, evin eski eşya ve çöplerle dolu olduğunu tespit etti.

Bunun üzerine gerekli müdahaleleri başlatan Suluova Belediyesi, Zabıta ekiplerinin kontrolünde temizlik ekipleri tarafından çöp ev için temizlik çalışması başlattı.

Evde biriken çöp ve atıklardan dolayı adım atmakta zorlanan ve kötü koku nedeniyle zor anlar yaşayan temizlik görevlileri, poşet çuvallara koydukları çöp ve atıkları dışarı çıkararak çöp kamyonuna yükledi.

Eşinin ölümünden sonra yalnız yaşadığı öğrenilen ve çocukları olmayan Şadiye Dinçel’in(87) evinden 1 kamyon dolusu çöp çıkartan belediye temizlik ekipleri, boşalttıkları evi temizleyip dezenfekte etti ve yaşlı kadınında ihtiyaçlarını giderdiler.

Saatlerce süren uğraş sonucu toplanarak dışarı çıkartılan çuvallar dolusu çöp ve atıklar içerisinden yaşlı kadına ait kullanılabilir ve gerekli değerli eşyaları ayıran Belediye ekipleri, ev temizliği tamamlandıktan sonra yaşlı kadına değerli eşyalarını geri teslim etti.

Komşularının yardımcı olduğu, yürümekte ve kendi ihtiyaçlarını görmekte zorlanan kimsesiz yalnız yaşayan yaşlı kadının Suluova Huzurevine yerleştirilmesi için belediye tarafından girişimlerde bulunulacağı öğrenildi.

Suluova'daki çöp evden 1 kamyon atık çıktı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X