Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Yavru TEMA’cılar ödüllendirildi

Millî Eğitim Bakanlığı ile TEMA VAKFI’nın protokolü kapsamında okullarda uygulanan Yavru TEMA Projesi kapsamında Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu 8 sınıfı ile ortak olduğu projenin belge ve rozetlerini aldı.

Yavru TEMA’cılar ödüllendirildi
Yavru TEMA’cılar ödüllendirildi Ali Rıza Ağış
Bu içerik 303 kez okundu.
Advert

Millî Eğitim Bakanlığı ile TEMA VAKFI’nın protokolü kapsamında okullarda uygulanan Yavru TEMA Projesi kapsamında Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu 8 sınıfı ile ortak olduğu projenin belge ve rozetlerini aldı.

Yavru TEMA programını doğa varlıkları konusunda çocukların farkındalık düzeylerine katkıda bulunmak için uygulayan öğretmen ve öğrenciler rozet ve belgelerini, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma, Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Amasya İl Temsilcisi Fazlı Özveren ve İl Temsilci Yardımcısı Hami Kavaklıoğlu tarafından aldılar.

İl Temsilcisi Özveren TEMA eğitimlerine anaokullarından başladıklarını belirterek doğaya duyarlı, yeşili koruyan ve suyunu koruyan gençler yetişmesini amaçladıklarını söyledi.

Özveren konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı;”Biz her eğitim ve öğretim yılında Amasya’daki mevcut özellikle gönüllü öğretmenlerimizin sınıflarında TEMA eğitimi veriyoruz. Bu sene Zübeyde Hanım Üçler İlkokulunda 6 sınıfımıza TEMA eğitimi, 2 sınıfımıza da ağaç kardeşliği projesi yaptık. Okulumuzda ağaç kardeşliği projesini geçen hafta bitirdik. 1 ve 2. Sınıflarımıza da TEMA eğitimi veriyoruz ve TEMA’yı tanıtıp ne olduğunu öğretiyoruz. Öğretmenlerimize ayrı kitapçıklar, afişler gönderiyoruz. Bunlarla ilgili ilimizde bu yıl 890 öğrenciye TEMA eğitimi verdik. Bu eğitimleri tüm il ve ilçelerde yapıyoruz. Biz istiyoruz ki TEMA Vakfı İl Temsilciliği olarak doğaya duyarlı, yeşili koruyan, suyunu koruyan gençler yetişsin. Çünkü biz biliyoruz ki artık büyükleri eğitmek çok zor o yüzden biz eğitmeye miniklerden başlıyoruz. TEMA eğitimlerine öncelikle anaokullarından başlıyoruz. Anaokullu öğrencilerimize minik TEMA diyoruz. İlkokula geldiği zaman yavru TEMA, ortaokul TEMA, lise TEMA ve genç TEMA diye sınıflandırdığımız TEMA’cılarımız var.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında TEMA Vakfının Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile doğa ve doğal varlıklar konusunda çocukların farkındalık düzeyine katkıda bulunmak amacıyla yürütmüş olduğu Yavru TEMA Programını bitiren öğretmenlerimize belgelerini verdik.

Biz eğitimlerimizi veriyoruz, eğitimleri verdikten sonra öğretmenlerimizde öğrencilere eğitim veriyor ve öğretmenlerimize göndermiş olduğumuz formları doldurarak yapmış oldukları eğitimleri raporluyorlar.

Bu süreci tamamlayan öğretmenlerimize Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlü ve TEMA Vakfı tarafından katılım belgesi veriyoruz. Raporlamayı yapmayan öğretmenlerimize belge vermiyoruz ve bir dahaki sene bu öğretmenlerimizi eğitimlere dahil etmiyoruz.

Yavru TEMAcılarımıza ise rozetlerini takmış bulunmaktayız. Bu sene bu öğrencilerimiz Yavru TEMA ilkokulu bitirdikleri zaman da Ortaokul TEMA olacaklar” diye konuştu.

Yavru TEMA'cılar ödüşşendirildi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X