Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya ve ilçelerinde dolu Yağışı Hasara Neden oldu

Amasya ve ilçelerinde akşam üstü başlayan yağmur ile birlikte yağan dolu, Merzifon,Suluova ,Amasya , Taşova ve köylerinde tarım arazilerinde zarara neden oldu.

Amasya ve ilçelerinde  dolu Yağışı Hasara Neden oldu
Amasya ve ilçelerinde  dolu Yağışı Hasara Neden oldu Ali Rıza Ağış
Bu içerik 827 kez okundu.
Advert

Amasya ve ilçelerinde  akşam üstü başlayan yağmur ile birlikte yağan dolu, Merzifon,Suluova ,Amasya , Taşova ve köylerinde  tarım arazilerinde zarara izmir oto kiralama oldu.

    Konu hakkında açıklamalarda unan Amasya Valiliği, Valilik kontrolünde Tarım ve Orman İl ve ilçe Müdürlüğü ekiplerince dolu dolayısıyla zarar gören ekili arazilerindeki hasar tespit çalışmalarının yapılarak zararın telafisi için gerekli çalışmaların yapılacağını duyurdu.

    Amasya Valiliğinden yapılan açıklamada; “24 Mayıs 2019 Cuma günü akşam saatlerinde Suluova ve Merzifon ilçeleri in muhtelif  köylerinde meydana gelen dolu yağışı sebebiyle bazı tarım arazileri zarar görmüştür. Valiliği in konuya derhal müdahale etmesiyle il ve ilçe tarım müdürlükleri ekiplerince saha çalışmalarına başlanmış olup hasar tespit işlemleri büyük bir hassasiyetle yürütülmektedir. Ekipleri in hızlı bir biçimde tespitleri gerçekleştirmesinin ardından zararların telafisi için gerekli çalışmalar yürütülecektir. Tüm çiftçileri e geçmiş olsun dilekleri i sunarız.” denildi.

Tüm çiftçileri e geçmiş olsun.    

Amasya ve ilçelerinde dolu yağışı hasara neden oldu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort