Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Hazırladıkları raporu Kılıçdaroğlu’na sunacaklar

CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, dolu yağışının Merzifon’da tarım arazilerine verdiği zararla ilgili incelemelerde bulunarak, hazırladıkları raporu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Pazartesi sunacaklarını söyledi.

Hazırladıkları raporu Kılıçdaroğlu’na sunacaklar
Hazırladıkları raporu Kılıçdaroğlu’na sunacaklar Ali Rıza Ağış
Advert
CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, du yağışının Merzifon’da tarım arazilerine verdiği zararla ilgili incelemelerde unarak, hazırladıkları raporu CHP Genel Başkanı Kem Kılıçdaroğlu’na Pazartesi nacaklarını söyledi. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Amasya Milletvekili Tuncer: “Şiddetli du yağışına mahr kan Köyleri de incelemelerde unduk.  Meyve, sebze ve mahlleri hasar gören tüm çiftçileri e bir kez daha geçmiş n dilekleri i iletiyoruz. Domates, buğday, arpa, soğan, ayçiçeği, haşhaş, Şeker Pancarı tarlarında zarar çok büyük. Du yağışı elma ağaçlarının tüm meyvelerini dökmüş, hatta bütün meyve ağaçlarına zarar vermiş durumda. Afetten zarar gören Köyleri de zat Köy muhtarlarımız ve hkımızla görüşerek hasar tespitinde unduk. Çiftçileri in hasar ve kayıplarının biran önce giderilmesi için Genel Başkanımız Kem Kılıçdaroğlu'na raporumuzu Pazartesi günü nacağız.” Diye konuştu.
Milletvekili Tuncer’e, CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, Merzifon İlçe Başkanı Hasan Koparan ve İl Genel Meclis Üyeleri Gürkan Erkişi ve Hüseyin Durmuş eşlik etti.
Hazırladıkları raporu Kılıçdaroğlu'na sunacaklar
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X