Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Suluova'da "Kırmızı düdük" uygulaması

Suluova Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Jandarma Komutanı Üsteğmen Halit Haşimioğlu ile Emniyet Müdür Vekili Engin Erkul, sürücülere uyarılarda bulundu, çocuklara kırmızı düdük dağıttı.

Suluova'da
Suluova'da Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 233 kez okundu.
Advert

Suluova Kaymakamı Erdoğan KanyılmazJandarma Komutanı Üsteğmen Halit Haşimioğlu ile Emniyet Müdür Vekili Engin Erkul, sürücülere uyarılarda undu, çocuklara kırmızı düdük dağıttı.
Amasya-Suluova kara yolunun 1. kilometresinde gerçekleştirilen uygulama kapsamında 50 civarında araç denetlendi.
Sürücülere hız ve trafik kurallarına uymaları hakkında bilgilendirmelerde unuldu. Araçlardaki çocuklara da tişört, şapka ve balon hediye edildi.
Çocuklara ayrıca, sürücünün hatalarını değerlendirmesi için "sürücü seyahat karnesi" ile hata anında uyarması için de kırmızı düdük verildi.
Jandarma ve polis trafik ekipleri ile kara yolundan, drone ile de havadan yapılan uygulamaya Kaymakam Kanyılmaz, Jandarma Komutanı Haşimioğlu ile Emniyet Müdür Vekili Erkul da katıldı.
Kanyılmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla trafik kazalarının önüne geçilebilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Kırmızı düdük" uygulaması kapsamında sürücülere uyarılarda unarak araçlardaki çocuklara kırmızı düdük, tişört, şapka, balon ve broşür dağıttıklarını söyledi.
Uygulama ile bayram öncesi kazalarla olası yaralanma ve can kayıplarının önüne geçmeyi amaçladıklarını anlatan Kanyılmaz, "9 gün bayram tatili var, vatandaşlarımız bu uzun tatili fırsata çevirmek amacıyla akraba ve memleket ziyaretlerine gidiyor. Bu yolculuklarında kazasız belasız sevdiklerine kavuşmalarına katkıda unmak için 'Kırmızı düdük' uygulamasını başlattık. Sürücüleri e uyarılarda unuyoruz." dedi.

Suluova Kırmızı Düdük Ugyulaması
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort