Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Amasya'da Mursi için Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammet Mursi'nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesinin ardından Amasya'da Sultan II. Beyazıt Külliyesi'nde öğle namazına müteakip gıyabi cenaze namazı kılındı.

Amasya'da Mursi için Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Amasya'da Mursi için Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammet Mursi'nin mahkeme sonunda hayatını kaybetmesinin ardından Amasya'da Sultan II. Beyazıt Külliyesi'nde öğle namazına müteakip gıyabi cenaze namazı kılındı.

Öğle namazından çıkan vatandaşlar, cami avlunda Mursi için kılınacak gıyabi cenaze namazı öncesi birler getirdi, "Muhammed Mursi yun yumuz" şeklinde sloganlar attı.

Gıyabi cenaze namazını kıldıran Amasya İl Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu, "Beraberindeki dava arkadaşlarıyla beraber zindanlara atılmış, idam cezasına mahküm edilmiştir, dün itibariyle de vefat etmiştir. Türk hkı, ler biliyor ve şahitlik ediyoruz ki Mursi inandığı hak dava uğruna şehit muştur. Yine biliyor ve inanıyoruz ki, şehitler ölmez onlar Rabb'leri katında çeşitli nimetlerle rızıklandırılmaktadırlar. Tarih ona ve arkadaşlarına bu zulmü reva gören diktatörleri asla unutmayacaktır. Firavun'un varisleri şunu bilsinler ki, Mursi'nin o cer yüreği ve mücadele ruhu, doğacak yeni Musara ilham kaynağı acaktır. Bu vesile ile Mısır hkına ve tüm Müslümanlara başsağlığı dileğimle Muhammed Mursi'ye Cenab-ı Hakk'tan Rahmet niyaz ediyorum. Ruhu şad, mekanı cennet n" dedi.

Konuşmanın ardından Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaza çok sayıda vatandaş katıldı. 

Amasya'da Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X