Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Yeşilırmak Havzası Paydaş Toplantısı Amasya'da Yapıldı

Nehir Havza Yönetim Planları Kapsamında düzenlenen Yeşilırmak Havzası Paydaş Toplantısı Vali Dr. Osman Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi...

Yeşilırmak Havzası Paydaş Toplantısı Amasya'da Yapıldı
Yeşilırmak Havzası Paydaş Toplantısı Amasya'da Yapıldı Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 111 kez okundu.
Advert

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün Nehir Havza Yönetim Planları Kapsamında düzenlediği Yeşilırmak Havzası Paydaş Toplantısı Vali Dr. Osman Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

AB destekli uygulanan 3 Pilot Havzada Nehir Havza Yönetim Planları Kapsamında Ekonomik Analizler ve Su Verimliliği Çalışmaları için Teknik Yardım Projesi kapsamındaki paydaş toplantısında Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Bilal Dikmen, DSİ 7. Bölge Müdürü Nazmi Koçak ve bölge illerinin yetkilileri de yer aldı.

Genel Müdür Dikmen, projenin önemine ilişkin yapılan sunumun ardından uygulanacak stratejiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Vali Varol ise yaptığı konuşmada çok önemli zirai tarih geçmişi bulunan Yeşilırmak Havzasının ciddi bir tarımsal üretimin potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

İnsanların refahın artmasıyla birlikte birey başına düşen su tüketiminin de artarken kirliliğin de tehdit oluşturduğuna işaret eden Vali Varol, havzada atıklardan kaynaklanan kirliliğin yerel yönetimlerin ulusal kaynakları ve AB’nin sağladığı fonlardan istifade ederek yapılacak yatırımlarla zamanla çözebileceğine inandığını ve bunun içinde ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini söyledi.

 

Yeşilırmak Havzası paydaş Toplantısı Amasya'da Yapıldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X