Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Bireysel Sulama Projelerine Hibe Desteği

Bireysel Sulama Sistemleri Projesi kapsamında 296 projeye 3 Milyon 415 Bin TL hibe desteği.

 Bireysel Sulama Projelerine Hibe Desteği
 Bireysel Sulama Projelerine Hibe Desteği Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 99 kez okundu.
Advert

Bireysel Sulama Sistemleri Projesi kapsamında 296 projeye 3 Milyon 415 Bin TL hibe desteği.

Amasya'da Bireysel Sulama Sistemleri Projesi sözleşme imza töreni, Vali Dr. Osman Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 2019 yılı içerisinde 296 proje hibe programına alınırken faydalanıcılara ödenecek hibe miktarı 3 Milyon 415 Bin TL olacak.

Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, kurum ve kuruluş müdürleri ile çiftçilerimiz katıldı.

Modern sulama sistemleri sayesinde suyun verimli bir şekilde kullanıldığını belirten Vali Dr. Osman Varol, "Bu şekilde suyumuzu israf etmemiş oluyoruz. Hem de toprağımıza gerektiğinden fazla su verip toprağımıza zarar vermeyip kaybetme riskinin önüne geçmiş oluyoruz” dedi.

Sulama yatırımlarına verilen desteğin önemine işaret eden Vali Varol, “İlimizde 2006  yılından beri bu çalışmalar yürütülüyor. Yaklaşık 49 bin dekar alana bu hizmetler verilmiş. 15 Milyon TL’ye yakın bir para harcanmış. Binin üzerinde proje desteklenmiş. Bu yıl 296 proje destekleniyor. Bu yılda 3 Milyon TL’nin üzerinde bir kaynak ayrılmış. Bir taraftan çiftçimizin kaynağının bir kısmını ortaya koyması, devletimizin de geri kalanını tamamlaması yoluyla gerçekten güzel verimli çalışmalar ortaya çıkıyor. Ben bu çalışmalarda emeği olan başta devletimizin üst düzey temsilcileri olmak üzere tüm saha çalışanlarımızı, tarım teşkilatımızı, ayıca da tarıma ısrarla devam edip her türlü zorluğa rağmen ekmeğini topraktan çıkarmaya devam eden ve bu medeni cesareti göstererek kendisini geliştirmeye çalışan çok kıymetli çiftçilerimizi kutluyorum” diye konuştu.

Vali Varol, programda çiftçilerimizi temsilen Merzifon ilçemizden katılan çiftçimiz Şaziye İpek ile birlikte sözleşmeyi imzaladı.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında modern basınçlı sulama sistemlerinin 2006 yılından itibaren desteklenmekte olup ilimiz genelinde 2006 - 2019 yılları arasında 1.087 projeye 14 Milyon 600 Bin TL hibe ödemesi yapılarak 49 bin dekar alanın sulanmasının sağlandığını belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Zekeriya Şeker de,  “2019 yılı içerisinde ise 296 proje hibe programına alınmıştır. 1.844 dekar alan damla sulama, 7.469 dekar alan yağmurlama sulama olmak üzere toplam 9.313 dekar alan modern basınçlı sulama sistemleri ile sulanacaktır. 296 yatırımcımıza ödenecek hibe miktarı 3 Milyon 415 Bin TL’dir” ifadelerini kullandı.

Vali Varol’a bütün tarımsal faaliyetlerde olan desteklerinden dolayı şükranlarını sunan Şeker, uygulanan projelerin ilimiz ve ülkemiz tarımına hayırlı olmasını diledi.

Bireysel Sulama Hibe Desteği Projelerine
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X