Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya'da Yaz Dönemi Kuran Kursları Açıldı

Amasya'nın Taşova, Suluova ve Gümüşhacıköy ilçelerinde, yaz Kuran kursları açıldı

Amasya'da Yaz Dönemi Kuran Kursları Açıldı
Amasya'da Yaz Dönemi Kuran Kursları Açıldı Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 103 kez okundu.
Advert

Amasya'nın Taşova, Suluova ve Gümüşhacıköy ilçelerinde, yaz Kuran kursları açıldı.
Gümüşhacıköy Müftüsü Adem Ayrancı, ilçe genelinde camilerde ve Kur'an kursu merkezlerinde, yaz Kuran kurslarının başladığını bildirdi.
Ayrancı, öğrencilerin yaz tatili münasebetiyle kurslarda, Kuran, cami, dostluk ve kardeşlik gibi konularda eğitim alacağını söyledi.
-Taşova
Taşova Müftüsü Harun Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde bu yıl, "Camiler Çocuk Dolsun Ahlakı Kuran Olsun" sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kurslarının başladığını belirtti.
Yılmaz, kurslara devam eden, namaz sure ve dualarını öğrenen ve en az bir vakit namazını cemaatle camide kılan tüm çocuklara teşvik edici çeşitli hediyeler vereceklerini kaydetti.
-Suluova
Suluova Hacı Mustafa Camisi'nde devam eden yaz Kuran kursunu ziyaret eden İlçe Müftüsü Süleyman Çoban, köy ve ilçe merkezindeki 100 cami ve Kur'an kursunda 200'e yakın din görevlisi ve eğitici nezaretinde yaz Kur'an kurslarının yoğun şekilde devam ettiğini söyledi.
Çocukların İslam, Kuran ve cami ile tanışmasının ilk etapta aile ortamında gerçekleştiğine işaret eden Çoban, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda, Diyanet yayınlarından ve teknik imkanlardan da faydalanmak suretiyle yavrularımıza İslam'ı ve Kur'an' öğreteceğiz. Özellikle de İslam ve Kuran buca escortını öğretmeye gayret edeceğiz." diye konuştu.

Amasya'da Yaz Dönemi Kuran Kursları Başladı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X