Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri
Advert

Köy Okulu Öğrencileri Sinema ile Tanıştı

Amasya Çocuk Hakları İl Çocuk Komite Üyesi Çocuklar tarafından köy okulu öğrencilerine yönelik sinema etkinliği düzenlendi.

Köy Okulu Öğrencileri Sinema ile Tanıştı
Köy Okulu Öğrencileri Sinema ile Tanıştı Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Aile Çışma ve Sosy  Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde hizmetlerine devam eden Çocuk Hakları İl Çocuk Komite Üyesi Çocuklar, Boğazköy İlkokulu öğrencilerine sinema etkinliği düzenledi. İl Çocuk Hakları Yetişkin Temsilcisi Sosyog Gizem Dikmen tarafından çocuk hakları konunda yapmış duğu numun ardından Amasya Belediyesi Kültür Merkezinde hayatları boyu hiç sinemaya gitmeyen 120 öğrenciye Aile Çışma ve Sosy Hizmetler Bakanlığının tavsiye ettiği çocuk filmlerinden Ratatouille/Ratatuy seyrettirildi.

Aile Çışma ve Sosy Hizmetler İl Müdürü Mustafa Arslan, İl Çocuk Hakları Komite Üyesi Çocuklarımızın hiç sinemaya gitmeyen 120 köy okulu öğrencisi için düzenlemiş dukları sinema etkinliğinin çok anlamlı duğunu vurgulayarak, "Sinema gerçekten insan hayatını değiştiren önemli uşlardan birisidir. Son derece yaygın bir şekilde topluma, her yaş kesiminden insana hitap ediyor. Dünyadaki bütün farklı kültürleri aslında birbirine yaklaştırıyor. Hkların birbirini tanımasına vesile uyor. İstedik ki çocuklarımız sinemayla tanışsın, sinemaya daha fazla aşina n ve sinemayı daha fazla tanısın” diye konuştu.

İl Müdürlüğü arak dezavantajlı kesimlerden hiç sinemaya gitmeyen çocuklara sinema keyfi yaşatmaya devam edileceğini belirten Mustafa Arslan, İl Çocuk Hakları Komitesine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sinema etkinliğinin ardından öğrencilere özel bir işletmede yemek ikramında unuldu. Boğazköy İlkokulu idareci ve öğretmenleri başta bu etkinlikte emeği geçen öğrencilere Aile Çışma ve Sosy Hizmetler İl Müdürü Mustafa Arslan’a Çocuk Hakları Yetişkin Temsilcisi Gizem Dikmen’e ve Amasya Çocuk Hakları İl Çocuk Komite Üyesi çocuklara teşekkür ederek yapılan etkinlik sayesinde hiç sinema ile tanışmamış 120 öğrencinin sinema ile tanışmanın mutluluğunu paylaştıklarını ifade ettiler.

köy okulu öğrencileri sinema ile tanıştı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X