Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasyalı Öğrenciler Letonya'da

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Leyonya'da.

Amasyalı Öğrenciler Letonya'da
Amasyalı Öğrenciler Letonya'da Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 140 kez okundu.
Advert

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ kapsamında Hasta, Yaşlı ve Bedensel Engelli Bakımında İstihdam Odaklı Avrupa Stajı projesi kapsamında 10 öğrencisi ile 27 Ocak- 16 Şubat 2019 tarihleri arasında Almanya Hareketliliğinden sonra şimdi de 1 refakatçı öğretmen ve 5 öğrencisi ile 07 Temmuz 2019 - 27 Temmuz 2019 tarihleri arasında Biedriba "Rujienas senioru maja", Rujiena / Letonya'da staj yapmak üzere bulunacaklardır. 7 Temmuz'da İstanbulHavalimanından hareket eden öğrenci grubumuzun heyecan ve mutlulukları gözden kaçmamıştır.  

Proje kapsamında öğrencilerimiz mesleki bilgi ve becerilerini arttırmanın yanı sıra aynı zamanda kültürel faaliyetlerle ve boş zamanlarda yapılacak olan gezilerle bulundukları ülkeyi tanıma, Avrupa Kültürünü, iş hayatını, dillerini, eğitim ve sağlık hizmetlerini yakından görme imkânını yakalamış olmanın yanı sıra kültürümüzü en iyi şekilde temsil etme fırsatını da yakalamış olacaklardır. Ayrıca bu proje hareketliliği sayesinde öğrencilerin yabancı bir ülkede bulunmakla kendilerine olan güvenlerinin de artacağı yadsınamaz bir gerçektir.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Letonya'da bulunacakları süre içerisinde başarılar diliyor, kendilerini sağlık içerisinde staj faaliyetlerini tamamlayarak Ülkemize dönmelerini temenni ediyoruz.

 

 

Amasyalı öğrenciler letonya'da
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X