Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya Misket Elması Gen Bahçesi Uygulama Alanı Oluşturuldu

Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un talimatı ve Amasya Valiliğinin himayesinde uygulanan ‘Tarım Şehr-i Amasya’ başlıklı Tarım ve Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında Gökhöyük Tarım İşletmesi’ndeki yaklaşık 15 dönümlük alanda ‘Amasya Misket Elması Gen Bahçesi Uygulama Alanı’ oluşturuldu.

Amasya Misket Elması Gen Bahçesi Uygulama Alanı Oluşturuldu
Amasya Misket Elması Gen Bahçesi Uygulama Alanı Oluşturuldu Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 149 kez okundu.
Advert

Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un talimatı ve  Amasya Valiliğinin himayesinde uygulanan ‘Tarım Şehr-i Amasya’ başlıklı Tarım ve Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında Gökhöyük Tarım İşletmesi’ndeki yaklaşık 15 dönümlük alanda ‘Amasya Misket Elması Gen Bahçesi Uygulama Alanı’ oluşturuldu.

İncelemelerin gerçekleştirildiği alanda gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Varol, alana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından eylül ayından itibaren orijinal Amasya Misket Elması fidanlarının dikiminin yapılacağını belirtti.

“En orijinal misket elmasından örnek bir bahçe’ oluşturmak istediklerini vurgulayan Vali Varol, “Bu bahçede hem yeni üretimler yapmak hem de çiftçilerimize bir takım uygulamaların verimi nasıl etkileyeceğiyle ilgili örnek uygulamalar göstermeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Vali Varol’un incelemelerine, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Şeker, Gökhöyük Tarım İşletmesi Müdürü Hüseyin Yılmaz ile protokol üyeleri de katıldı.

amasya misket elması gen bahçesi alanı oluşturuldu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X