Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri
Advert

Amasya İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

Amasya'da ki kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere ait projelerin değerlendirildiği “İl Koordinasyon Kurulu”nun 3. Toplantısı Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Amasya İl Koordinasyon Kurulu Toplandı
Amasya İl Koordinasyon Kurulu Toplandı Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

2019 yılının üçüncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vi Dr. Osman Var’un başkanlığında 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Toplantı Sonunda yapıldı.

Toplantıya Vi Var’un yanı sıra Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Vi Yardımcısı Mehmet Ercan Aslantaş, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, bölge müdürleri, kamu kurumlarının ve yatırımcı kuruluşların temsilcileri katıldı.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Vi Var, şunları kaydetti: “İl Koordinasyon Kurulunun 2019 yılı 3’üncü toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya gelmiş unuyoruz. Tüm katılımcılara hoş geldiniz der, çışmarınızda başarılar dilerim.

Toplantımızın amacı, 2019 yılı yatırımlarının 2’inci döneminin değerlendirilmesinin yapılması, gelinen son durum hakkında kurul üyelerine bilgi verilmesi ve gerekli koordinasyonun sağlanmasıdır. Yatırımcı kuruluş temsilcileri yatırım ve iş programlarını narlarken, karşılaştıkları sorun ve darboğazları da dile getireceklerdir. Katılımcılar, numunu bitiren yatırımcı kuruluş temsilcisine soru yöneltebileceklerdir.

İli de yatırım programında yer an 8 ana sektörlerdeki proje toplamı 374 adettir.

Projelerin toplam tutarı 2.932.232.184,00 TL, 2019 yılı ödeneği 556.114.242,00 TL up bu ödenekten 206.779.098,00 TL harcanmıştır. Projelerde; %43 nakdi ve %48 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır.

Bu projelerden; 68 adedi tamamlanmıştır. Devam Eden Proje 152 adet, İhe aşamasındaki proje 74 adet, başlanamayan proje ise 80 adettir.

İli deki toplam 374 adet projenin; 37 adedi, 70.259.414,00 TL’lik kısmı Amasya Belediyesi, ilçe ve belde belediyelerine aittir.”

Vi Var’un değerlendirmelerinin ardından kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri yaptıkları yatırım çışmarına ilişkin numlarını gerçekleştirerek bilgiler aktardılar. Toplantı, yapılan değerlendirmeler ve görüş ışverişinde unulmasıyla sona erdi.

amasya il koordinasyon kurulu toplandı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X