Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

"HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ"

Amasya CHP İl Başkanı Reşat Karagöz'den 15 Temmuz Açıklaması

Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya CHP İl Başkanı Reşat Karagöz 15 Temmuz açıklaması ;"15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti. Demokrasiye ve milli İradeye yönelik bu hain kkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi hk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

Darbe girişimine karşı milleti , Gazi meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’ni devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 3 yıl geçmiş masına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayı demokratik, laik, sosy hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvence ve umudumuz yine milleti in azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve hk egemenliğine an inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitleri i rahmetle anar, gazileri e sağlık ve esenlikler dileriz." dedi

her türlü darbeyi lanetliyoruz
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X