Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasyalı, İçme Suyuna Sahip Çık!

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın başkanlığında Proje koordinasyon toplantısında hayata geçirilecek projeler hakkında basına bilgi verildi.

Amasyalı, İçme Suyuna Sahip Çık!
Amasyalı, İçme Suyuna Sahip Çık! Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 244 kez okundu.
Advert

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın başkanlığında Proje koordinasyon toplantısında hayata geçirilecek projeler hakkında basına bilgi verildi.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı 08.08.2019 Perşembe günü Amasya Belediyesi Kültür Merkezinde basın toplantısı yaparak 120 günlük çalışmaları hakkında katılımcılara açıklamalarda bulundu.

Başkan Mehmet Sarı; “120 gün içerisinde neler yaptık, neler düşündük. Bu konularda Amasyalı hemşerilerimiz bilgi sahibi olsun diye bu toplantıyı düzenledik. Şartlar ne olursa olsun, doğru bildiğimizi halkımıza açıklayacağız. Takdir Amasya halkınındır. Türkiye genelindeki büyükşehir belediyelerinden daha fazla mega projelerimiz vardır. Kanunsuz ve hukuk dışı eylemi Amasyalılara gerçekleştirmeyeceğiz. Amasya merkez şehir içme suyu ihtiyacı Akdağ bölgesinden karşılanmaktadır. Ancak Akdağ şehir içme suyunun bir bölümü HES’lere satılmıştır. Kimler tarafından satıldığını bilemiyoruz. Amasya halkının içme suyuna sahip çıkması gerekmektedir” dedi.

Belediye Başkanı Baş Danışmanı Ahmet Yenihan da konuşmasında; “2019 yılında proje çalışmalarına planlı bir şekilde devam edeceğiz, inşallah bayram sonunda hizmetlerimize başlayacağız. Öz kaynaklarımızı ve kredi kaynaklarımızı dikkatli olarak harcamalıyız. Projelerde bir takım hedeflerimiz olacaktır” dedi. Akdağ içme suyunun bir bölümünün HES’lere neden verildiğini bilmediklerini belirten Yenihan; “ Amasya’da 25 tane kuyu var. Şehrin bir bölümü Yeşilırmaktan beslenen kuyu suyunu içmektedir. Aslında Amasya halkının Akdağ suyunu içmesi gerekir. Belediye olarak içme suyu ile mücadelemizi başlatacağız. Amasya halkınında içme suyuna sahip çıkması gerekir” şeklinde konuştu.

Daha sonra Fen İşleri Müdürü Ali Özel, Pazar yerleri, Akıllı duraklar, Gasilhane yenilenmesi, Alternatif Tugay-Şehir Merkezi bağlantı köprüsü çalışması, Ferhat Su Kanalı iyileştirme projesi, Ataşehir bölgesi yeşil alanlar, Yeşil alanların arttırılması, Ataşehir ve Şeyhçui Düğün Salonları, Amasya Kalesi cam teras projesi, Nergis Mahallesi Sanatkarlar Sokağı Projesi, Kanalizasyon Hattı Projesi, Oto Galericiler Sitesi, Yeşilkent 3, Üçgöz Düğün Salonu ve Aqua Park Yapımı, Kültür Merkezi Üstü Koktely ve Seyir Terası Yapımı Projesi, Bisiklet ve Yürüyüş Yolları Yapımı, Göktürk Köprüsü, Kızlar Sarayı Kremayerli Asansör ve Peyzaj Çalışması Projesi, Kayabaşı GES Projesi, Serçoban Evliyası Bakım-Onarım ve Peyzaj Çalışması, Yavuz Selim Meydanı Düzenlemesi ve Hükümet Köprüsü Genişletilmesi, Yeşil kent Meydanı ve Aşevi, Akdağ İçme suyu İyileştirilmesi, Teleferik Projesi, Nostaljik Tramvay ve Akdağ İsale Hattı HES Projesi konu başlıkları ile ilgili katılımcılara bir sunum gerçekleştirdi.

amasyalı içme suyuna sahip çık
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort