Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Amasya İl Özel İdaresi’nin 3 Bin Ceviz Fidanı Diktiği ‘Örnek Proje’ 4. Yılında

Amasya İl Özel İdaresi tarafından Ezinepazar köyündeki 130 dekarlık alanda 3 bin ceviz fidanının dikildiği projede 4. yıla gelindi.

Amasya İl Özel İdaresi’nin 3 Bin Ceviz Fidanı Diktiği ‘Örnek Proje’ 4. Yılında
Amasya İl Özel İdaresi’nin 3 Bin Ceviz Fidanı Diktiği ‘Örnek Proje’ 4. Yılında Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya İl Özel İdaresi tarafından Ezinepazar köyündeki 130 dekarlık anda 3 bin ceviz fidanının dikildiği projede 4. yıla gelindi.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Amasya İl Özel İdaresi’ne tahsis edilen 197 dekarlık anda 2015 yılında toprağın hazırlanması ile işlenmesi sonrası 2016 yılı Şubat ayında 130 dekarlık ana 3 bin adet chandler cinsi ceviz fidanı dikiminin gerçekleştirilmesinin ardından budama, gübreleme, ilaçlama gibi işlemler görevliler tarafından sürdürülüyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Aşılı ceviz uygulama projesinde amacımız ceviz üretimi yapmak isteyen çiftçilerimize örnek bir fidanlık uşturarak ülkemizin ceviz ihraç eden bir konumuna getirilmesine bir nebzede sa katkı sağlamak amaçlanmıştır” dedi.

Genel Sekreter Acar, “Amasya İl Özel İdaresi arak bu ve benzer çışmarımızı hızla devam ettirip ülkemize katma değer sağlamaya ve üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

amasya il özel idaresi'nin 3 bin ceviz fidanı diktiği örnek proje 4. yılında
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X