Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

‘Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Güçlenmesi’ Konulu Panel Gerçekleştirildi

Amasya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik ‘Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Güçlenmesi’ konulu panel gerçekleştirildi.

‘Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Güçlenmesi’ Konulu Panel Gerçekleştirildi
‘Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Güçlenmesi’ Konulu Panel Gerçekleştirildi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik ‘Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Güçlenmesi’ konulu panel gerçekleştirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koordinasyonunda 2018-2023 yıllarını kapsayan “Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Planı” bünyesinde ve ayrıca Cumhurbaşkanlığı 180 Günlük İcraat Programında da bulunan “Kadınlara Yönelik Finansal Okuryazarlık Kadınların Ekonomik Güçlenmesi Seminerlerinin yaygınlaştırılması kapsamda Amasya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından kadınlara yönelik Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Güçlenmesi Paneli düzenlendi.

Amasya Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen panele panelist olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde Sosyolog olarak görev yapan Gizem Dikmen, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünde İş ve Meslek Danışmanı olarak görev yapan Sinan Sarıkaş, KOSGEB’de Kobi Uzmanı olarak görev yapan Necip Melih Koç ile TOBB Amasya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülseval Özkök katıldı.

Moderatörlüğünü Amasya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Arslan’ın yaptığı panelde panelistler tarafından Finansal Okuryazarlık nedir?, Finansal Planlama, Finansal Hedefler, Bütçe, Borçlar ve Birikim ve  Bireysel Emeklilik Sistemi -İşbaşı Eğitim Programı, Meslek Edindirme Kursları, Toplum Yararına Program, KOSGEB’in başarılı kadın girişimcileri, KOSGEB’in başarılı kadın girişimcilere sunduğu avantajlar konularında katılımcılara bilgiler verildi. Panel katılımcılar tarafından panelistlere yöneltilen soru ve cevaplarla devam etti. Panelde kişinin bilinçli bir finansal okuryazar olabilmesi, tasarruf alışkanlığı edinebilmesi ve temel yatırımlar hakkında bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi konularında onlara destek olunması amaçlandı.

        Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanan Sıfır Atık Projesine destek amacıyla panele katılan katılımcılara bez çanta dağıtımı yapılırken ayrıca katılımcılara Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk imzalı katılım belgesi verildi. Panelistlere, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Arslan tarafından plaket verildi.

finansal okur yazarlık ve kadınların güçlenmesi konulu panel gerçekleştirildi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X