Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Amasya'lı Küçük Hafız, Esad GÖKÇE Dünya Birinciliği Elde Etti

Hırvatistan'da düzenlenen Dünya Hafızlık Yarışması'nda İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hafız Esad GÖKÇE (13) dünya birinciliğini elde etti.

Amasya'lı Küçük Hafız, Esad GÖKÇE  Dünya Birinciliği Elde Etti
Amasya'lı Küçük Hafız, Esad GÖKÇE  Dünya Birinciliği Elde Etti Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Hırvatistan'da düzenlenen Dünya Hafızlık Yarışması'nda  İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hafız Esad GÖKÇE (13) dünya birinciliğini elde etti.

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de 15 ülkeden hafızların katılımıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye'yi temsilen, geçen yıl, Diyarbakır'da gerçekleştirilen hafızlık yarışmasında Türkiye birincisi olan Amasya Hattat Hamdullah İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Esad GÖKÇE katıldı. GÖKÇE, hafızlığını, örgün eğitimle birlikte, Hafızlık Projesi kapsamında devam ettiği Şehit Alper Kalem Kuran Kursunda tamamladı. Öğrencimiz Hafız Esad GÖKÇE, Amasya İl Müftüsü Abdulkadir KEŞVELİOĞLU ile birlikte katıldığı Zagreb'deki İslam Merkez Camii'nde yapılan yarışmada, dünya birinciliği başarısını elde etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, elde edilen başarının, bir amaç etrafında birleşen birçok paydaşın ortak başarısı olduğunu ifade ederek, bu başarıda katkısı bulunan herkese ayrı ayrı teşekkürlerini sundu. KÖSTERELİOĞLU, "Özellikle öğrencimiz Esad GÖKÇE'ye Amasya'ya yaşattığı bu gurur için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Hafızlık Projesi kapsamında halen, Amasya Hattat Hamdullah İmam Hatip Ortaokulunda hafızlığını tamamlamış 20 öğrencimiz, hafızlığı devam eden 170 öğrencimiz bulunmaktadır. Bu öğrencilerimiz de bizlere ve ailelerine aynı gururu ve mutluluğu yaşatıyorlar. "dedi.

Amasya İl Müftüsü Abdulkadir KEŞVELİOĞLU da, Hafız Esad GÖKÇE'yi tebrik ederek "Dünya birincisi olan küçük hafızımızı gönülden tebrik ediyorum. Rabbim ailesine, vatanına, milletine hayırlı hizmetler yapabilmesi için bahtını açık eylesin. "dedi.

 

amasya'lı küöük hafız esad gökçe dünya birinciliği elde etti
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X