Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Okuma Yazma Seferberliği İkinci Yılı Faaliyet Toplantısı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü uhdesinde 2018 yılında başlatılmış olan Okuryazarlık Seferberliğinin ikinci yılında.

Okuma Yazma Seferberliği İkinci Yılı Faaliyet Toplantısı Gerçekleştirildi
Okuma Yazma Seferberliği İkinci Yılı Faaliyet Toplantısı Gerçekleştirildi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü uhdesinde  2018 yılında başlatılmış olan Okur yazarlık Seferberliğinin ikinci yılında Amasyada okuma yazma oranını yükseltmek ve okuma yazma kurslarını daha ulaşılabilir hale getirmek, kurslarda yaşanan sıkıntıları ve sorunları gidermeye yönelik toplantı İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Acar'ın başkanlığında 28/11/2019 Perşembe günü Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda ülke genelinde Amasyayı okuma yazma kursları istatistiklerinde yukarılara taşınmak için okuma yazma kurslarında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza ulaşılmasına yönelik olarak, son yapılan mahalli seçimde imza yerine parmak basan vatandaşlarımızın bilgilerinin il seçim kurulundan Şube Müdürlüğümüzce istendiği, gerek duyulması halinde tüm kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa çalışmaların yapılabileceği belirtildi. Okul müdürlerimizin de ilgili muhtarlıklarla ortaklaşa çalışma yaparak okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza ulaşılmasına ve kurslar hakkında bilgilendirilme yapılmasına değinildi. Vatandaşlarımızdan okuma yazma bilip fakat okuryazar belgesi olmayanlara da seviye tespit sınavı yapılabileceği bilgisi verildi.

İl Millî Eğitim Şube Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanan okuma yazma seferberliğine ilişkin afişler okul müdürlerine dağıtılarak, karşılaşılan sorunların çözümü için Hayat Boyu Öğrenme Şubesi ve Halk Eğitim Merkezi ile iletişime geçilmesi katılımcılara bildirildi.

okuma yazma seferberliği ikinci yılı faaliyet toplantısı gerçekleştirildi
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X