Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Ayak Kuklası Tiyatro Gösterisi Türkiye'de ilk defa Amasya'da Sahnelendi

Amasya Milli Eğitim İl Müdürülüğüne bağlı öğretmenler, Ayak Kukla tiyatro gösterisini Türkiye'de ilk defa Amasya'da sahneledi.

Ayak Kuklası Tiyatro Gösterisi Türkiye'de ilk defa Amasya'da Sahnelendi
Ayak Kuklası Tiyatro Gösterisi Türkiye'de ilk defa Amasya'da Sahnelendi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Milli Eğitim İl Müdürülüğüne bağlı  öğretmenler, Ayak Kukla tiyatro gösterisini Türkiye'de ilk defa Amasya'da sahneledi.

Ayak Kukla tiyatro gösterisini sergileyen öğretmenler, veli ve öğrencilerden tam not aldı. Amasya Belediyesi Kültür Merkezini dolduran veli ve öğrenciler, Türkiye'de ilk defa sergilenen Ayak Kukla tiyatro gösterisini ve devamında sergilenen Arkadaş olmak ne güzel isimli tiyatro oyununu keyifle izledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, "Bugün öğretmen arkadaşlarımızla beraber sergilemiş olduğumuz oyunumuzu izliyoruz. Türkiye'de ilk defa sergilediğimiz Ayak Kuklası oyununu izlettik öğrencilerimize. Daha önce farklı versiyonlarda çeşitli kukla etkinlikleri yapılıyor fakat arkadaşlarımız çok ciddi bir şekilde hazırlanarak, Türkiye'de ilk defa böyle bir ayak kuklasının yapıldığını ifade ettiler ve bugün öğrencilerimize, ailelerimize sergiledik. Ayrıca bugün yapmış olduğumuz bu tiyatro oyununun nihai hedefi Bakanımız Ziya Selçuk'un ifade etmiş olduğu, 2023 Vizyonu'nda da vurgulandığı üzere okul öncesinin önemini vurgulamak, farkındalık sağlamak ve özellikle de çocuklarımızın aileleriyle nitelikli bir şekilde vakit geçirmelerini ön plana çıkarmaktır. Öğretmen arkadaşlarımız bize müdürüm biz bir şeyler yapmak istiyoruz diye kapımızı çaldıklarında kendileriyle istişare ederek, bir tiyatro oyunu oynayabileceğimizi ifade ettik ve sonrasında kendilerinin yazdıkları bu oyunu yaklaşık 2,5 aydır arkadaşlarımız çalıştılar. Bu akşam da ailelerimize çocuklarıyla beraber, anne baba çocuk birlikteliğinde nitelikli ve kaliteli vakit geçirmek için bir ortam hazırlayarak oyunlarımızı sergiledik. Bakanlığımızın ortaya koymuş olduğu güçlü öğretmen güçlü gelecek vizyonu doğrultusunda öğretmenlerimizin motivasyonunu artırarak, onlarla birlikte çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Biz de bu yıl bakanlığımızın bu vizyonuna ek olarak '2020 Amasya'ya iyi gelecek' sloganıyla hareket ederek, ilimizdeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X