Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Amasya İl Koordinasyon Kurulu 2020 yılı 1. Toplantısı Gerçekleştirildi

Amasyadaki kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere ait projelerin değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulunun 2020 yılı 1. toplantısı, Vali Vekili Bekir Sıtkı Dağ’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Amasya İl Koordinasyon Kurulu 2020 yılı 1. Toplantısı Gerçekleştirildi
Amasya İl Koordinasyon Kurulu 2020 yılı 1. Toplantısı Gerçekleştirildi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasyada ki kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere ait projelerin değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulunun 2020 yılı 1. toplantısı, Vali Vekili Bekir Sıtkı Dağ’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Vekili Dağ’ın yanısıra Belediye Başkanvekili Celil İnce, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, bölge müdürleri, kamu kurumlarının ve yatırımcı kuruluşların temsilcileri katıldı.

Amasyada yürütülen kamu yatırımlarının genel değerlendirmesinin yapılması, projelerde gelinen son durum hakkında bilgi verilmesi, gerekli koordinasyonun sağlanmasının amaçlandığını belirten Vali Vekili Dağ, yatırımcı kurum ve kuruluşların devam eden projeleri ile gerçekleşecek yeni projelere ilişkin çalışmalara hız verilerek zaman kaybetmeksizin başlanılması, kamu kurum ve kuruluşları arasında etkin işbirliği ve koordinasyon sağlanarak kaynakların verimli kullanılmasının önem arz etmekte olduğunu ifade etti.

Projelere ilişkin bilgiler veren Vali Vekili Dağ, “İlimizde yatırım programında yer alan 7 ana sektörlerdeki proje toplamı 443 adettir. Projelerin toplam tutarı 3.299.575.628,00 TL, 2019 yılı ödeneği 775.486.032,00 TL olup bu ödenekten 456.875.313,00 TL harcanmıştır. Projelerde; %53 nakdi ve % 80 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Bu projelerden; 311 adedi tamamlanmıştır. Devam eden proje 97 adet, İhale aşamasındaki proje 23 adet, başlanamayan proje 8 adet, tasfiye edilen proje ise 4 adettir. İlimizdeki toplam 443 adet projenin; 50 adedi, 81.149.172,00 TL’lik kısmı Amasya Belediyesi, ilçe ve belde belediyelerine aittir” ifadelerini kullandı.

Vali Vekili Dağ’ın değerlendirmelerinin ardından kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri yaptıkları yatırım çalışmalarına ilişkin sunumlarını gerçekleştirerek bilgiler aktardılar. Toplantı, yapılan değerlendirmeler ve görüş alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X