Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

CHP’li Bülbül, hastanelerdeki enfeksiyon olaylarını sordu

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül hastanelerdeki enfeksiyon nedeniyle sağlık sorunları yaşayanların sayısını sordu.

CHP’li Bülbül, hastanelerdeki enfeksiyon olaylarını sordu
CHP’li Bülbül, hastanelerdeki enfeksiyon olaylarını sordu Ali Rıza Ağış
Advert

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP Aydın Milletvekili Bülbül, “Hastanelerin fiziki yapılarının yeterli olmaması, personel eksikliği, müdahaleler esnasında kullanılan malzemelerin sterilize edilmemesi, yara temizliğinin yeterli düzeyde sağlanmaması, ameliyathane veya hastanın istirahat ortamının hijyenik olmaması, personelin gerekli sağlık kontrolünden geçmemesi gibi birçok nedenle hastane enfeksiyonu kapmaktadır” dedi.

Hastane enfeksiyonlarının ölümle sonuçlanan hastalıklara da yol açtığını belirten CHP’li Bülbül Bakan’a şu soruları yöneltti:

“Ülkemizde hastane enfeksiyonu nedeniyle sağlık sorunu yaşayanların sayısı son 5 yılda kaçtır? Vakaların illere ve hastanelere göre dağılımı nedir? Aydın ilinde hastane enfeksiyonu nedeniyle sağlık sorunu yaşayanların sayısı son 5 yılda kaçtır? Bu vakaların kaçı ölüm ile sonuçlanmıştır? Kaçı bebek, kaçı çocuk, kaçı yetişkindir? Hastane enfeksiyonuna bağlı oluşan sağlık sorunlarının kaçı hastane binasının hijyenik bir tedavi-bakım olanağı sağlamaya yeterli olmamasına, kaçı personel yetersizliğine ve gerekli tedbirlerin olmamasına bağlıdır? Bakanlığın bu konu hakkında önleyici tedbirleri nelerdir?” 

CHP’li Bülbül hastanelerdeki enfeksiyon olaylarını sordu
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X