Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Amasya MEB'den 'Bir Oyuncak Bir Mektup' Kampanyası

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 6,8’lik depremin meydana geldiği Elazığ ve Malatya’da yaşayan çocuklar için ''Bir oyuncak bir mektup' kampanyası başlatıldı.

Amasya MEB'den 'Bir Oyuncak Bir Mektup' Kampanyası
Amasya MEB'den 'Bir Oyuncak Bir Mektup' Kampanyası Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 6,8’lik depremin meydana geldiği Elazığ ve Malatya’da yaşayan çocuklar için “Bir oyuncak bir mektup” kampanyası başlatıldı.

Çocukların sevdikleri bir oyuncağıyla birlikte depremden etkilenen akranları için duygularını ifade ettikleri mektuplar, deprem bölgesine ulaştırılmak üzere Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasındaki kabul ofisinde yetkililer tarafından teslim alınıyor.

Amasya Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, “Doğal afetlerden, depremlerden en fazla etkilenen çocuklarımız oluyor. Bu süre içerisinde biz eğitim camiası olarak eğitimci bir bakış açısıyla çocuklarımıza bir psiko-sosyal destek sağlama adına bu çalışmayı yürüttük” dedi.

Kösterelioğlu, kampanya kapsamında paylaşma duygusunu geliştirmeyi ve çocuklar arasında gönül köprüsü kurmayı da amaçladıklarını ifade etti.

Serdar Zeren Ortaokulu öğrencisi Bedirhan Barış Kara da en sevdiği oyuncağını hediye ederek yazdığı mektubu teslim etti.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X