Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

'Dezenfeksiyon Titizlikle Yapılıyor'

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Korona virüse karşı tedbirler ekiplerimiz tarafından hızlı bir şekilde alındı. Halkımızın yoğunlukla kullandığı alanlarda özel temizlik uygulaması titizlikle yapılmıştır” dedi.

'Dezenfeksiyon Titizlikle Yapılıyor'
'Dezenfeksiyon Titizlikle Yapılıyor' Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Korona virüse karşı tedbirler ekiplerimiz tarafından hızlı bir şekilde alındı. Halkımızın yoğunlukla kullandığı alanlarda özel temizlik uygulaması titizlikle yapılmıştır” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Kültür Merkezinde düzenlediği basın toplantısında Korona virüsüne karşı şehirde dezenfeksiyon çalışmaları ve alınan önlemler hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Korona virüse karşı belediye ekiplerinin hızlı bir şekilde tedbirlerini aldığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, açıklamasında; “Halkımızın yoğunlukla kullandığı alanlarda özel temizlik uygulaması yapılmıştır. Halen de Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz teyakkuz halinde olup, temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerine her alanda titizlikle devam etmektedir. Tüm hemşehrilerimizin hijyen kuralları çerçevesinde hassas davranmalarını önemle rica ediyoruz” diye konuştu.

AMASYA BELEDİYESİ TARAFINDAN CORONAVİRÜSE (COVİD-19) KARŞI SÜRDÜRÜLEN ÇALIŞMALAR

İlk kez Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip corona virüse (Covid-19) karşı Belediyemiz sınırları dâhilinde yoğun bir temizlik ve dezenfeksiyon çalışması başlatılmıştır. Bu çalışma kapsamında;

Toplu taşıma araçları, belediye otobüsleri ve otobüs durakları ilaçlı su ile yıkanmış, dezenfeksiyon işlemi uygulanmıştır.

Şöförler Cemiyeti ile işbirliği içinde ticari taksilerde dezenfeksiyon işlemi uygulanmıştır.

İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerler, Kamu hizmet binaları, Cami ve mescitler, Pazar Yerleri dezenfekte edilmiş, temizlik çalışmaları tamamlanmıştır.

Halkın toplu olarak kullandığı alanlar ilaçlı su ile yıkanmış, dezenfeksiyon işlemi uygulanmıştır.

(cadde - sokak - meydan - bulvar vb.)

Kolonya ve temizlik maddelerinin fiyat artışını engellemek için denetimler Zabıta Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirildi.

Ekmek, simit ve pasta vb. ürünlerin satışını yapan işetmelerde bone, eldiven ve diğer hijyen kurallarına ilişkin denetim ve kontrol gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan 16.03.2020 tarihli genelge ile tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştur.

Ayrıca İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ile “Sivil toplum kuruluşlarının genel kurulları, eğitimleri, insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetler geçici olarak ertelenmiştir. Toplu olarak vatandaşların bir arada bulunduğu taziye evlerinin faaliyetleri de aynı kapsamda durdurulmuştur.

Bu işletmelere İl Emniyet Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından bakanlık tarafından yayınlanan genelge tebliğ edilmiştir.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X