Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Vali Varol, 'Vefa İletişim Merkezi' Olarak Kullanılan 112 Acil Çağrı Merkezi’nde İncelemede Bulundu

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Yeni Koronavirüs salgınının önlenmesi amacıyla sokağa çıkmalarına sınırlama getirilen 65 ve üzeri yaşlar ile kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın...

Vali Varol, 'Vefa İletişim Merkezi' Olarak Kullanılan 112 Acil Çağrı Merkezi’nde İncelemede Bulundu
Vali Varol, 'Vefa İletişim Merkezi' Olarak Kullanılan 112 Acil Çağrı Merkezi’nde İncelemede Bulundu Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Yeni Koronavirüs salgınının önlenmesi amacıyla sokağa çıkmalarına sınırlama getirilen 65 ve üzeri yaşlar ile kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın bildirdikleri ihtiyaçların temininin koordine edildiği 'Vefa İletişim Merkezi' olarak da kullanılan 112 Acil Çağrı Merkezi’nde incelemede bulunarak sunulan hizmetlere ilişkin bilgi almasının ardından değerlendirmelerde bulundu.

65 ve üzeri yaşlar ile kronik rahatsızlıkları olan vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak ikinci bir emre kadar sokağa çıkmalarının yasaklanması sonrası özellikle tek yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik oluşturulan Vefa Destek Grubu’nun hizmetlerinin koordine edildiği merkezde incelemede bulunmasının ardından görevlilerle toplantıda bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunan Vali Varol, vatandaşlarımızın 112, 155 ve 156 numaraları arayarak ihtiyaçlarını bildirebileceklerini belirtti.

Devletimizin tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için aldığı önlemlere tüm vatandaşlarımızın istisnasız uymasının büyük önem arz ettiğine değinen Vali Varol, bu süreçte görevlilere ve toplumun tüm kesimlerine önemli sorumluluklar düştüğünü ifade etti.

Toplantıda, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Harun Şahin ile 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü İbrahim Şimşek de yer aldı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X