Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Soydaş, '2 Talebimiz daha hayata geçti'

Türk Sağlık Sen Amasya Şube Başkan Yarımcısı Nihal Soydaş, 2 talebimiz daha hayata geçti dedi. Ek ödemeler 3 ay tavandan ödenecek

Soydaş, '2 Talebimiz daha hayata geçti'
Soydaş, '2 Talebimiz daha hayata geçti' Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Türk Sağlık Sen Amasya Şube Başkan Yarımcısı Nihal Soydaş, 2 talebimiz daha hayata geçti dedi.
Ek ödemeler 3 ay tavandan ödenecek
Sağlık Bakanı Fahrettin koca yaptığı basın açıklamasında “Bu dönemde sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içindeyiz. Çalışan sağlık personelimizin ek ödemelerinin üç aylık zaman diliminde tavan yüzde 100 oranında olacağını ayrıca buradan ifade etmek istiyorum.” dedi.
Yıl sonuna kadar tavandan ödenmeli
Türk Sağlık Sen Amasya Şube Başkan Yarımcısı Nihal Soydaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarıyla ilgili olarak “Sayın Bakan Ek ödemelerin 3 ay süreyle tavandan ödeneceğini açıkladı. Bu açıklamayla yönetmeliğe göre en üstten ödemeler yapılacaktır. Yapılan iş ve işlemlere, performansa bakılmayacaktır. Böylelikle bir talebimiz daha dikkate alınarak hayata geçirilmiştir. Beklentimiz 3 ay değil tavandan ödemelerin süresinin yıl sonuna kadar uzatılmasıdır.” dedi.
32 Bin Yeni İstihdam
Sağlık Bakanının 32 bin yeni personel alınacağını açıklamasına da değinin Türk Sağlık Sen Amasya Şube Başkan Yarımcısı Nihal Soydaş, “Sağlıkta yeni istihdam talebimize cevap verildi. Sağlık Bakanı Sayın 32 bin yeni personel alınacağını açıkladı. Üniversite hastanelerinde de alım yapılmasını bekliyor, istihdam sürecinin en kısa sürede tamamlanıp, genç sağlıkçıların göreve başlatılmasını umuyorum.” şeklinde konuştu.
Koruyucu ekipman ve malzemelere illere gönderiliyor
Koruyucu ekipman ve malzeme eksikliği ile ilgili sağlık bakanı sayın Fahrettin Kocanın “Zaman zaman bazı haberler çıkıyor. Sağlık çalışanlarımızın yeterli malzemeden yoksun olduğu ileri sürülüyor. Bu iddia küçük örneklerin genelleştirilmesidir. Kesin bilgi şudur tüm hastanelerimize bütün malzeme sağlanmaktadır” dediğini belirten Soydaş, “Sağlık çalışanlarının koruyucu ekipman ve malzeme eksiklikleri ile ilgi Sağlık Bakanlığı’na bir başvuru yapmış ve çalışanların taleplerini de iletmiştik. Bugünde Sayın Bakan tüm hastanelere malzeme sağlandığını belirtmişlerdir. Çalışan sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Konunun takipçisiyiz” dedi.
Diğer talep ve önerilerimizde hayata geçmeli
“Taleplerimiz ve önerilerimiz olması gerekenlerdir. Herkes sağlık çalışanlarının bu süreçteki önemini ve hakkını teslim ederken de yapılması gerekenlerdir. “diyen Nihal Soydaş, “Sağlık çalışanlarının morale ihtiyacı olduğu kadar mağduriyetlerinin giderilmesine de ihtiyaçları vardır. Hayata geçirilen taleplerimizi bu açıdan çok önemlidir.” dedi.
Sözleşmelilere kadro verilmeli
Hayata geçirilmesi gereken diğer talepleri de Türk Sağlık Sen Amasya Şube Başkan Yarımcısı Nihal Soydaş: “Tüm sözleşmeli çalışanların kadrolu yapılarak çalışanın iş ve aile kaygısının sonlandırılması, sağlıkta şiddete ağır yaptırımlar içeren bir düzenlemenin hayata geçerek, sağlık kurum ve kuruluşlarının sıfır toleranslı alan ilan edilmesi, mağduriyetler yaşan mali ve sosyal haklarda makul iyileştirmeler yapılması taleplerimizde hayata geçirilmelidir. Bunun içinde etkin bir biçimde çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X