Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Maske Üretimi Günlük 16.900'e Ulaştı

Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okullarının günlük maske üretimi 16.900'e yükselirken bir hafta içinde toplamda 52.966 maske üretildi.

Maske Üretimi Günlük 16.900'e Ulaştı
Maske Üretimi Günlük 16.900'e Ulaştı Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Koronavirüs tedbirleri kapsamında virüse karşı mücadelede aktif çalışan kamu personelleri ve vatandaşların maske ihtiyacını karşılamak için Amasya Valisi Dr. Osman VAROL önderliğinde başlatılan çalışmalar kapsamında Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okullarının günlük maske üretimi 16.900'e yükselirken bir hafta içinde toplamda 52.966 maske üretildi.

Üretim ve yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, "Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde milli seferberlik ruhuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gönüllü öğretmen, usta öğretici ve kursiyerler tarafından gerçekleştirilen maske üretiminde günlük üretim miktarımız 16.900'e çıkarttık. Üretilen toplam 52.966 maskenin dağıtım çalışmaları Amasya Valiliğimiz İl Özel İdaresi eliyle sürdürülüyor. Ülkemizin bu zor günlerinde fedakarca çalışan personel ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X