Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Fedakar Amca Yeğenine Ciğerini Verdi...!

Amasya'nın Taşova ilçesinde yaşayan Kenan Atamtürk, karaciğer yetmezliği nedeniyle ölümün kıyısına gelen abisinin 17 yaşındaki oğlu Faruk Atamtürk'e ciğerinden bir parça verebilmek için 25 kilo zayıfladı.

Fedakar Amca Yeğenine Ciğerini Verdi...!
Fedakar Amca Yeğenine Ciğerini Verdi...! Ali Rıza Ağış
Bu içerik 3288 kez okundu.
Advert

  Karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gören Faruk Atamtürk'e doktorlar, durumun ciddileşmesi nedeniyle nakil olması gerektiğini söyledi.

  Bunun üzerine aile bireyleri 17 yaşındaki Faruk'a bağışta bulunmak için gönüllü oldu. Yapılan testler sonuca en uygun dokunun amcası Kenan Atamtürk'e ait olduğu belirlendi.

  Ciğerinden parça vermeyi gönüllü olarak kabul eden Kenan Atamtürk'te yapılan inceleme sonucunda karaciğerinde yağlanma olduğu tespit edildi ve doktorlar bu şekilde naklin gerçekleşmeyeceğini, kısa süre içinde diyet yapıp zayıflamasını gerektiğini söyledi.

  Yeğeninin yaşama tutunması için azmeden Kenan Atamtürk, kısa süre içerisinde 25 kilo vererek nakile hazır hale geldi ve ciğerinin yüzde 65'ini yeğenine nakledildi.

  "Kendi yeğenimin ciğerini başkasından beklemek abes olurdu"

  Kenan Atamtürk, yaptığı açıklamada, yeğenini gözünün önünde eriyip gitmesine gönlünün müsaade etmediğini ve gönüllü olarak karaciğerini bağışladığını söyledi.

  Yapılan tetkikler sonucu yeğeniyle değerlerinin uygun olduğu öğrendiğinde mutlu olduğu ifade eden Atamtürk, "Yeğenime ciğerimi verebileceğimi öğrendiğimde çok sevindim. Ancak doktorlar ciğerimde yağlanma olduğunu tespit ettiler ve kilo vermem gerektiğini söylediler. Kısa bir sürede 25 kilo vererek 105 kilodan 80 kiloya düştüm. Hastaneye 25 kilo verdiğimi bildirdiğimde hemen gün verdiler ve nakil gerçekleşti." diye konuştu.

Yeğenine ciğerinin parçasını bağışlama konusunda eşinden çok büyük destek gördüğünü anlatan Atamtürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eşimden Allah razı olsun çok büyük destek oldu. 21 seneden sonra tüp bebek yöntemiyle yeni çocuğumuz olmuştu onu da düşünmek zorundaydım. Ancak diğer tarafta da 17 yaşındaki sırım gibi delikanlının gözümüzün önünde eriyip gitmesine müsaade edemezdim. Organ bağışı konusunu hiç düşünmedim kendi yeğenimin ciğerini başkasından beklemek abes olurdu. Şimdi yeğenim de sağlığına kavuştu, ben de sağlığıma kavuştum çok şükür."

  Karaciğerinin yüzde 65'ini bağışlamasına rağmen sağlıklı olduğunu aktaran Atamtürk, duygularını "Yeğenim hastalığından dolayı zayıftı, ameliyattan sonra kilo almaya başladı ve sağlığına kavuştu. Yeğenimin sağlığına kavuşması beni gerçekten mutlu ediyor. Ona bir can vermek, onu hayata tutundurmak ayrı bir sevinç ve neşe kaynağı." şeklinde dile getirdi.

-"Amcam verdiği karaciğeriyle artık benim canımın yarısı"

  Faruk Atamtürk de amcasının karaciğeri ile yeniden yaşama tutunduğu için mutluluk duyduğunu ve amcasına minnettar olduğunu belirtti.

  Amcasının büyük bir fedakarlık örneği gösterdiğini vurgulayan Atamtürk, "Amcam bana ciğerini korkup vermeyebilirdi. Eşi de bu konuda ona destek oldu. Amcamdan Allah razı olsun bu yaptığı iyiliği ömrüm boyunca unutmayacağım. Nakil sonrası eski sağlığıma yavaş yavaş kavuşmaya başladım." dedi.

  Artık ciddi bir sorununun kalmadığını anlatan Faruk Atamtürk, amcasına minnetini "Çok şükür devamlı doktorlarla iletişim halindeyiz. Hepsi amcamın sayesinde oldu. Amcam verdiği karaciğeriyle artık benim canımın yarısı. Canıma can kattığı için amcama minnettarım, şu an onun sayesinde hayattayım. Hastanede birçok olaya şahit oldum bazı hastaların öz annesi ve babası bağış yapmaktan kaçıyordu ancak amcam birçok kişinin yapmadığını yaptı." sözleriyle ifade etti.

Ahmet Faruk Atamtürk
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort