Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Şair Tanrıverdi, Öğrencileri Yalnız Bırakmadı

TBMM 85. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri anma programına katılan Manisalı Şair Nazmi Alper Tanrıverdi’nin okuduğu şiirler, öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı.

Şair Tanrıverdi, Öğrencileri Yalnız Bırakmadı
Şair Tanrıverdi, Öğrencileri Yalnız Bırakmadı Ali Rıza Ağış
Bu içerik 924 kez okundu.
Advert

  15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerin aziz hatırası için TBMM 85. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesinde bir program düzenlendi. Programa, gençlere şiiri sevdiren Manisalı Şair Nazmi Alper Tanrıverdi de davet edildi. Şairin yanı sıra öğrenciler de çeşitli şiirler okuyarak programa renk kattı. Aynı zamanda hayata dair tecrübelerini gençlerle paylaşan Tanrıverdi'ye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Sami Aydın, "Şehitlerimiz, vatanımız ve bayrağımız konulu şiirler okunması amacıyla düzenlediğimiz etkinliğe Manisalı Şair Nazmi Alper Tanrıverdi'yi davet ettik. Kendi şiirlerinden derlediği güzide şiirleriyle güzel bir program yapan şairimiz ayrıca hayata dair kendi tecrübelerini paylaşarak öğrencilerimize güzel bir vizyon çizmeyi başarmıştır. Kendisine teşekkür ediyoruz. Diğer taraftan okulumuzun kız ve erkek öğrencileri, vatan ve bayrak temalı seçme şiirler okuyarak göğsümüzü kabarttılar. Tüm öğrencilerimin gözlerinden öpüyorum" şeklinde konuştu.

 Öğrencilerden şaire jest

 Geçtiğimiz yıl Amasya'da 11'incisi düzenlenen Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasında 542 eser arasından birinci seçilerek Altın Elma ödülünü kazanan, Şair Nazmi Alper Tanrıverdi'nin güftesini yazdığı "Ben Anadolu'yum" adlı eser, öğrenciler tarafından okundu. Büyük beğeni toplayan şiir, salonda alkış tufanına yol açtı

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X