Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Amasya'da Aşure Etkinliği Düzenlendi

Muharrem Ayı münasebetiyle geleneksel olarak Belediyemiz, Kuran ve Ehli Beyt Derneği ve Cem Vakfı Amasya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen aşure dağıtım programı Şehzadeler Gezi Yolu’nda gerçekleşti.

Amasya'da Aşure Etkinliği Düzenlendi
Amasya'da Aşure Etkinliği Düzenlendi Ali Rıza Ağış
Advert

    Düzenlenen aşure dağıtım programına Vi Sih Işık, Amasya Milletvekili Prof. Dr.Naci Bostancı, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, protok üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
     Programda Vi Sih Işık, Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı ve Cem Vakfı Amasya Şube Başkanı Haydar Kılıç birer konuşma yaparak Amasyıların Muharrem ayını ve aşure gününü tebrik ettiler.
 
     Belediye Başkanımız Cafer Özdemir ise yaptığı konuşmada Ramazan ayından sonra en kuts ay duğunu bildiği Muharrem Ayının İslam emindeki ehemmiyeti üzerinde durarak Muharrem ayında yapılan duarın, tutulan oruçların ka ü dilek ve temennileri ile birlik ve bütünlük mesajları verdi.
 Yapılan duarın ardından Vi Sih Işık, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve Cem Vakfı Amasya Şube Başkanı Haydar Kılıç vatandaşlara aşure dağıttı

Amasyada aşure etkinliğ
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X