Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Vali Işık Şeker Fabrikasını Ziyaret Etti

Amasya Valisi Salih Işık, Şeker faprikalarının illerin sanayiciliğine her zaman öncülük ettiğini belirterek, “Tarihi bir geçmişe sahip olan şeker fabrikaları, hayvancılık ve tarımın gelişmesine katkı sağlayarak, çiftçilerimizin gelir seviyesini yükseltmektedir. Günümüzde şekerin kullanım alanının çok geniş olması sebebiyle, ülkemiz ve ilimiz ekonomisine katkısı büyüktür.” dedi.

Vali Işık Şeker Fabrikasını Ziyaret Etti
Vali Işık Şeker Fabrikasını Ziyaret Etti Ali Rıza Ağış
Bu içerik 946 kez okundu.
Advert

  Amasya Şeker Faprikasanı ziyaret ederek, Şeker üretiminin gerçekleştirildiği tüm aşamaları yerinde görerek incelemelerde bulunan Val Amasya valisi Salih Işık’a, Faprika Yönetim Kurulu Metin Uysal ve Faprika Genel Müdürü Hasan çapraz tarafından üretimin her bölümünde bilgiler verdiler.
   Pancarın üreticiden alınıp fabrika sahasına girişine, kantarlarla tartılarak nakil araçlarından boşaltılmasına ve fabrika depolama alanına alınmasına, depodan yıkanarak Fabrika içersine alınmasına, doğranarak haşlanmasından kireçlenmesine, rafine edilmesinden buharlaştırılarak lapa haline getirilmesine ve daha sonrada kurutularak kristal hale getirilmesine kadar geçen aşamadaki işlemler hakkında bilgiler verdiler.

 Vali Işık, incelemelerinin ve almış olduğu bilgiler doğrultusunda çiftçi sayısının, ekim alanlarının, hasat edilen pancar miktarının ve bunun sonucunda elde edilen şeker miktarının artışından ve kampanya döneminin başarılı geçmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederken özellikle fire miktarının da aşağılara çekilmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ayrıca ifade ederek Müdür Çapraz ve onun nezdinde tüm fabrika çalışanlarına ve üreticilere teşekkür etti.

  Vali Salih Işık’ın, Şeker Faprikası ziyaretine Suluova Kaymakamı Hayati Taşdan, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Uysal, Şeker Fabrikası Genel Müdürü Hasan Çapraz ve fabrikanın yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

vali salih ışık şeker fabrika ziyaret etti
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X