Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Vali Işık;Basın Halkımızın Gören Gözü, İşiten Kulağıdır

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle ilimizde görev yapan basın mensupları ile yemekte bir araya gelen Vali Salih Işık, Amasya gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Vali Işık;Basın Halkımızın Gören Gözü, İşiten Kulağıdır
Vali Işık;Basın Halkımızın Gören Gözü, İşiten Kulağıdır Ali Rıza Ağış
Bu içerik 853 kez okundu.
Advert

    10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle ilimizde görev yapan basın mensupları ile yemekte bir araya gelen Vali Salih Işık, Amasya gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

    Yemekte ayrıca Cumhurbaşkanlığı Külliyesini ziyarete gidecek olan muhtarlar da yer aldı. Vali Işık’ın yanı sıra programa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü A. Hamdi Yanık, PTT Başmüdürü Cafer Bolat, Mahalli İdareler Müdürü İlhami Yılmaz, ilimizde faaliyet gösteren yerel ve ulusal gazete ile haber ajansı temsilcileri katıldı.

    Amasya’nın genel konuları hakkında değerlendirmeler yapan Vali Işık, sözlerine tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak başladı. Halkın bilgilendirilmesi ve yöneticiler ile kamuoyu arasında iletişim bağı olması nedeniyle basın mensuplarının önemli bir görev icra ettiğini belirtti.

    Vali Işık konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Mahalli basın olarak sizler, kamuoyu ve vatandaş arasında bir anlamda köprü konumundasınız. Kamuoyunun gören gözü, işiten kulağı durumundasınız. Mahalli basın küçük illerin, ilçelerin bir anlamda tarihini yazıyor. Bu anlamda çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Bugün ayrıca PTT Müdürlüğümüz ile birlikte Amasya’nın tanıtımı için basılan 5005 adet pulun tanıtımını da yapalım istedik. Bu pullarda iki adet görsel kullandık. Birisinde Hazeranlar Konağı ve Kral Kaya Mezarları, diğerinde ise Yalıboyu Evleri. Bu pulların İlimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.” Konuşmasının ardından Vali Işık, günün anısına gazetecilere hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

    Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gidecek olan muhtarlara hitaben konuşan Vali Işık konuşmasında “Amasya’da idare olarak uyum içerisinde bir çalışma ortamımız var. Muhtarlarımız ve halkımızla bir araya geliyoruz. Köydeki muhtarımızla bir araya gelerek sorun ve taleplerin çözümü noktasında toplantı yapıyoruz. Muhtarlarımız bu açıdan bizim için çok önemli. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle muhtarlarımız bizim uçbeylerimiz. Bizlerin köylerde gözü ve kulağı. Sizlere şimdiden hayırlı yolculuklar diliyorum.” dedi.

vali salih ışık basın halkımızın gören gözü duyan kulagı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort