Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya Emniyet Müdürlüğünden sıradışı trafik denetimleri

Amasya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyledir; Trafiği oluşturan unsurlar içerisinde en önemli öğe insanlarımızdır.

Amasya Emniyet Müdürlüğünden sıradışı trafik denetimleri
Amasya Emniyet Müdürlüğünden sıradışı trafik denetimleri Ali Rıza Ağış
Bu içerik 834 kez okundu.
Advert

    Amasya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyledir; Trafiği oluşturan unsurlar içerisinde en önemli öğe insanlarımızdır. Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının % 89 dan fazlasının sürücü hatalarından kaynaklandığı ve 2016 yılı içerisinde kaza yerinde 2266 vatandaşımızın hayatını kaybettiği yine 252 851 vatandaşımızın da bu kazalarda yaralandığı elde edilen son verilerden anlaşılmaktadır. Bu noktada bahsedilen olumsuzlukların önüne geçebilmek amacı ile sorumluluklarını bilen, uygulayan, bunları yaşam kültürü haline getiren ve nesilden nesille aktarabilen bilinçli bir kitle oluşturabilme, amaçlarımızın temelini oluşturmaktadır.

    Ülkemizde taşımacılık faaliyetlerinin büyük bir bölümünün karayolu ile yapılması ve nüfusumuzun hızla artmaya devam etmesine paralel olarak, araç sayısı da hızla artmaktadır. Araç sayısının arttığı oranda da trafik sorunları da artmaktadır. Bu bağlamda toplu taşımanın önem kazandığı bir dönemde; şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma araçlarının sürekli olarak denetlenmesi ve şoförler üzerinde "Algılanan Yakalanma Riski Duygusu" nun yoğun şekilde hissettirilmesi halinde, kural ihlallerinin azaltılacağı hedeflenmektedir.

    Bu çerçevede il mülki sınırlan içinde toplu taşıma araçları; il - ilçe arası ile il merkezi içinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarında ve şehirlerarası taşımacılık yapan otobüs firmalarına yönelik olarak; Sürücülerin kural ihlalleri ile tutum ve davranışlarını denetlemek, Yol kullanıcılarım seyahat sonrasında bilgilendirmek, Trafik kuralları hakkında farkındalık yaratmak; amacı ile sivil olarak görevlendirilen personellerimizle 15 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayıp, yıl sonuna kadar sivil denetim faaliyetlerimiz "Halkımız İçin Halkımız İle Birlikte, Trafikte Daha Güvenli Günlere" anlayışı ile devam edecektir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort