Advert
Advert

Gazilik Nesiller Boyu Taşınacak Onurdur

Başkan Çittır: Gaziler destanı tarihimizin yaşayan abideleridir. Şehit ve gazi toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir. Gazilik Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının yaşayan destanıdır. Bu onuru meclisimize yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyorum.

Gazilik Nesiller Boyu Taşınacak Onurdur
Gazilik Nesiller Boyu Taşınacak Onurdur Ali Rıza Ağış
Bu içerik 788 kez okundu.
Advert

    Amasya Muharip Gaziler Derneği Başkan ve yönetim kurulu üyeleri 03.02.2017 Cuma günü Amasya İl Genel Meclisi toplantısına katıldılar.
 
     İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır; “Değerli misafirlerimiz bize ziyarete geldiler. Kendilerinden onur duyduğumuz gazilerimiz şeref konuğumuzdur. Kıbrıs’ta şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Onların tek gayesi vardı o’da Türk Bayrağını Kıbrıs’ta dalgalandırmaktı. Arkadaşlarımla birlikte Kıbrıs’a gittik ve tarihi mekanları gördük. Bugün gazilerimiz toplantımızı onurlandırdılar. Her zaman taleplerinizin başımızın üzerinde yeri vardır. Biz bir aileyiz. Siyasi partilerin temsilcileri meclisimizde yer almaktadır. Birlik ve beraberlik içerisinde ülkemize hizmet vermekteyiz. Sizleri burada görmek bizleri mutlu etti” dedi.
 
     Amasya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Ünverdi konuşmasında; “Gaziler Derneği 2005 yılında kuruldu. Kore ve Kıbrıs gazisi olmak üzere toplam 170 üyemiz var. 35 tanesi vefat etti. Taşova’da 2, Suluova’da 2, Göynücek’te 1 ve Merzifon ilçemizde 1 tane olmak üzere toplam 6 tane Kore gazimiz var. Programlara katılıyoruz. Toplantılar yaparak gazilerimizi bilgilendiriyoruz. Muharip Gaziler yasası ile 15 Temmuz’dan sonra çıkan yasa arasında 3 madde’de değişiklik var. Bugüne kadar eşlerimizle birlikte 3 defa Kıbrıs’a ve 3 defa da Çanakkale’ye gittik. Valililerimize, Garnizon Komutanına ve Belediye Başkanı ile İl Genel Meclis’ine teşekkür ediyorum. 150-160 adet gazi elbisesi yaptırdık. Çanakkale ve Kıbrıs’a gitmeyen arkadaşlarımız var. Onları da sizlerin vereceği kararla oraları görmesini talep ediyorum. Gazi, onurlu ve gururlu olduğundan kimseyi incitmez. Bu zamana kadar yapılan hizmette emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi ve İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır’a kalpak, gazi kravatı ve kravat iğnesi verdi.
 
     Daha sonra Çittır, siyasi parti grup başkanlarına söz verdi.
 
 CHP Grubu adına konuşan Mustafa Erge; “Ben doğuda görev yaptım. Askerliğin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Vatan için şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimizin yaptığı mücadeleden dolayı tüm gazilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
 
 AK Parti Grup Başkanı Mustafa Gülle; “Vatan için bu topraklarda mücadele yapan şehitlerimiz ve gazilerimizden onur duyuyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum” dedi.
 
 MHP Grup Başkanı Sezayi Cingöz; “Tüm gazi büyüklerimizin ellerinden öpüyorum. Şehitlerimize gani gani rahmet diliyorum” dedi.

gazi nesiller boyu tasınacak onurdur
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X