Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Nevruz bayramı coşku içerisinde kutlandı

Baharın başlangıcını ve doğanın canlanışını simgeleyen Nevruz Bayramı Vali Salih Işık’ın da katılımıyla Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen etkinlikle kutlandı. Kutlama programına Vali Işık’ın yanı sıra Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Nevruz bayramı coşku içerisinde kutlandı
Nevruz bayramı coşku içerisinde kutlandı Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 1033 kez okundu.
Advert

 

    Programda Okul Müdürü Yaşar Bozatlı, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir birer konuşma yaparak baharın başlangıcını ve doğanın bereketini simgeleyen Nevruz Bayramını kutlayarak, bahar mevsiminin Amasya’ya hayırlar getirmesini temenni ettiler.

    Vali Işık ise konuşmalarında şunları kaydetti: “Hepinizin Nevruz Bayramını can-ı gönülden tebrik ediyorum. Nevruz Bayramının tüm insanlığa barış, huzur ve sevgi getirmesini temenni ediyorum. Milletleri millet yapan birtakım temel değerler vardır. Kültürel, tarihi, milli ve manevi değerler gibi. Eğer bir millette bu değerler yok ise, o millete millet denilemez. Bu tür topluluklar tarih içerisinde başka milletlerin kölesi olmaya mahkûmdur. Bu anlamda Nevruz Bayramı bizlerin, Türk toplulukların ve kardeş toplulukların ortak bir değeridir. Birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize önemli katkı sağlamaktadır.

    Nevruz yeni gün demektir. Kuzey Yarım Kürede baharın başlangıcıdır. Aynı zamanda kış mevsiminde ölen tabiatın, baharda yeniden canlanmasının başlangıç günüdür. Göktürklerin Ergenekon’dan çıkışı anlamında da kutlanır. Şuan dünyadaki sömürücü güçler Orta Doğunun haritasını yeniden şekillendirmeye çalışmaktadırlar. Temel hedef ise Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Bizler üzerimize oynanan bu oyunları, birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışarak bozacağız. Hepinizin bir kez daha Nevruz Bayramını tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

    Program kapsamında Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri bir konser düzenledi. Ardından Endüstri Meslek Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesinden etkinliğe katılan öğrencilerin çuval, yumurta, halat çekme yarışma gösterileri ve halk oyunları ekibinin gösterileri büyük beğeniyle izlendi. Daha sonra demir dövme seremonisi yapıldı ve geleneksel Nevruz ateşi yakılarak halaylar çekildi. Programdan sonra Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunan Vali Işık, okulun bölümlerini gezerek İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş’ten bilgiler aldı.

Vali Işık Nevruz Taşova Kutlama
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort