Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Vali Salih Işık, Engelliler Haftası Programına Katıldı

Vali Salih Işık, Engelliler Haftası münasebetiyle Engelsiz Yaşam Parkında düzenlenen programa teşrif etti..

Vali Salih Işık, Engelliler Haftası Programına Katıldı
Vali Salih Işık, Engelliler Haftası Programına Katıldı Ali Rıza Ağış
Bu içerik 603 kez okundu.
Advert

Programda ayrıca Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, protokol üyeleri ve engelli vatandaşlar katıldı.

Programda birer konuşma yapan Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Musa Demiryarar ve Engelliler Derneği Başkanı Emine Hicin Arslan derneklerinin çalışmaları ve Engelliler Haftası kapsamında yaptıkları etkinlikler hakkında bilgi verdiler.

Belediye Başkanı Cafer Özdemir konuşmasında tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftasını kutlayarak, Amasya Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vali Salih Işık ise konuşmasında şunları kaydetti:

“Engelli kardeşlerimiz engelsizler kadar her türlü haklardan eşit şekilde istifade etme hakkına sahiptir. Eğitim, sağlık ve istihdam gibi hakların tümünden yararlanma hakları vardır.

Devletimiz mevzuat ve kurumsal altyapı konusunda son yıllarda çok ciddi gelişmeler sağlamıştır.

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmesi konusunda güzel gelişmeler olmuştur. Yine bu konuda sivil toplum örgütlerimiz faydalı çalışmalar yapmaktadır.

Bizde Amasya’da hem devlet, hem de sivil toplum örgütleri olarak engelli kardeşlerimizin yanındayız.

Belediyemizin ise bu konuda ciddi çalışmaları var. Engelsiz Yaşam Parkı ve Engelsiz Yaşam Merkezinde engelli kardeşlerimiz, günlerinin çoğu zamanını burada geçiriyorlar.

Eğitim anlamında birçok bilgi ve beceri ile donanımlı hale geliyorlar.

Burada birçok güzellikleri hayatlarına katıyorlar. Engelsiz Yaşam Merkezini engelli kardeşlerimize kazandıran Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Engelli olmak, başarmaya engel değildir.

Aramızda bulunan makine mühendisi engelli kardeşimiz Mahmut Kaplan, üniversiteyi bitirmiş ve Erasmus Programı kapsamında yurtdışında bulunmuş.

Şuanda ise üniversitemizde Yrd. Doç. olarak görevine başlayacak.

Ben kendisini tebrik ediyorum. Devletimiz çalışana ve çaba gösterene her zaman yardımcı olmuştur.

Bizde her konuda engelli kardeşlerimizin yanındayız. Bu vesileyle hepinizin Berat Kandilini tebrik ederek, tüm engelli kardeşlerimizin haftasını kutluyorum.

” Konuşmaların ardından ‘Engelleri Konuşarak Aşalım’ kursunu başarıyla bitirenlere Vali Işık tarafından sertifikaları verildi.

Program müzik ve şiir dinletisiyle sona erdi.

Valı Salıh Isık Engelıler Icın Gıttı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort