Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

''Anneler Gününe Mektup''

Öğrenciler Annelerine Sevgilerini Postaladılar

''Anneler Gününe Mektup''
''Anneler Gününe Mektup'' Ali Rıza Ağış
Bu içerik 638 kez okundu.
Advert

 Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü’’nün tüm Türkiye genelinde başlattığı Anneler Günü’ne özel kampanyasına

Amasya’da öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Amasya valisi Salih Işık ve Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’in de katıldığı “zarf bizden, göndermesi sizden” programı tanıtımında öğrenciler heyecanını gizleyemediler.

Amasya’da öğrenciler PTT Merkez Müdürlüğü’ne öğretmenleriyle birlikte giderek annelerine hazırladıkları mektupları ve kartları göndermenin heyecanını yaşadılar.

PTT Amasya Merkez Müdürlüğüne öğretmenleriyle birlikte gelen minik öğrenciler, teknoloji karşısında unutulmaya yüz tutan mektup, tebrik kartı ve kartpostalları, hazırladıkları zarflara koyarak annelerine yolladı.

Bayramlarda, yılbaşı ve özel günlerde duyguların ifadesi için kullanılan mektup, tebrik kartları ve kartpostalların; teknolojiye yenik düştüğünü hatırlatan öğretmenler;

“Geçmişin haberleşme aracı olarak kullanılan, kentlerin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtan kartpostalların kullanımı artık yok denecek kadar az. Kartpostal gönderme alışkanlığının azalmasında, cep telefonu ve bilgisayar aracılığıyla haberleşme etkili oluyor.

Eskiden herkes özel günlerde postacıların yolunu gözler onlara maniler hazırlardı. Ama yeni nesil bu eski güzelliklerden mahrum. Biz öğrencilerimize ve ailelerine bu nedenle bir nostalji yaşatmak istedik.

Öğrencilerimiz hazırladıkları tebrik kartlarını, kartpostallarını ve mektuplarını annelerine gönderdi.” diye konuştular.

Minik öğrenciler Anneler günü nedeniyle hazırladıkları tebrik kartlarını ve mektupları yollamanın heyacını yaşadılar.

Bu arada PTT Amasya Başmüdürlüğü ile Amasya Valiliği “Anneler Gününe Mektup” kampanyası ile İl genelindeki okullara dağılıtmak üzere 60 bin zarf ve kağıt ücretsiz değıtıldı.

Valı Isık Ogrencı Ptt Gonderme
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort