Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MERZİFON CADDE ESNAFI KARGI'YLA BULUŞTU

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Cumhuriyet Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaflarla kahvaltıda bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

MERZİFON CADDE ESNAFI KARGI'YLA BULUŞTU
MERZİFON CADDE ESNAFI KARGI'YLA BULUŞTU Ali Rıza Ağış
Bu içerik 837 kez okundu.
Advert

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Cumhuriyet Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaflarla kahvaltıda bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

'Birlikte Yöneteceğiz' sloganıyla esnaf buluşması etkinliklerini devam ettiren Başkan Alp Kargı, bu kez Cumhuriyet Caddesi esnafıyla bir araya geldi ve esnafların sıkıntılarını dinledi.

Kargı, esnaflara Merzifon'da devam eden yatırım ve projeler ile bilgi vererek esnafların merak ettiği soruları yanıtladı.

Programda konuşan Başkan Kargı; "Sizlerden görüş almak istiyoruz o yüzden bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl bizim için olağanüstü geçti. Tüm yurttaşlar haketmediği bir travma ile karşı karşıya kaldı. Birlik beraberlik içerisindeyiz kaybetmememiz gereken duygu bu. Bizler düğünde cenazede hayatın normal akışı içerisinde hep beraberiz. Esnafın sorunları daha yeni yeni ortaya çıkmaya başlıyor. Yılmayacağız yerel yönetim olarak sizleri dinlemeye ve çözüm üretmeye çalışıyoruz" dedi.

"ESNAFIN BİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR VAR"

Fakülte ve OSB faaliyetleri hakkında bilgi veren Kargı; "Esnafın doğrudan bilmesi gereken birkaç hususu paylaşmak istiyorum. İlçemizde kağıt üzerinde kurulmuş olan fakültenin inşaatının ne zaman yapılacağı hep tartışma konusuydu. Hep aynı şeyler söylendi. Amasya Üniversitesi ihaleye çıkardığında biz de Merzifonlular olarak kamu yerel ve sivil herkes taşın altına elini koyacak dedik. Resmi bir ihale süreci başlamadan şöyle yapalım böyle yapalım demesin. İhale tarihi belli oldu ihale yapılacak. Merzifon'un ne kadar istediğini hep birlikte göstereceğiz. İmece usulü tüm enerjimizi vereceğiz. Diğer bir konu ise memleketin iş ve aş sorunun çözümü için OSB'nin genişletilme çabaları. 4 bin3 yakın vatandaşımız çalışıyor. Daha geniş istihdamın önünü açmak için çalışıyoruz. Rahmetli Zeki Hökelek zamanında başlayan bir mesaide Allah bir görev de bize nasip etti. Kamulaştırma işlemlerinde belediye olarak görev alıyoruz. Bu çalışma Zeki Hökelek zamanında başlamış Hüseyin Ünsal, Cahit Toprak, Hayati İncekul ve Kadri Aydınlı hepsi yoğun emek verdi. Bizler de 2 etapın genişletilmesi için sayın valimizle sayın kaymakamımızla yani hep birlikte bu işi götürüyoruz. Bunu çıkıp da benim dönemimde oldu dersem alnımın ortasından vurun. Yakışanı budur" şeklinde konuştu.

OTOPARK VE YOLLARIN DURUMU

Otopark sorunu ve yolların durumuna değinen Başkan Alp Kargı; "Vatandaşın bizden genel beklentisi yolların yapımı ve otopark sorunu. Merzifon'da trafik sorunu yok parklanma sorunu var. Herkes gayrı nizami bir şekilde park yaptığı için trafik sıkışıyor. Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Gerekli çalışmalar yapıldı. Otopark'a başlayacağız. Aşevini oradan taşıdık. Gençlik merkezinin yanında düz ayak bir alana taşıdık" ifadelerini kullandı.

Alp Kargı Merzifon cadde Cumhuriyet
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort